Kelebek hastası çocuklar yararına iftar yemeği

Yayım tarihi:  /   Son güncellenme  /   Yorum yapılmamış

Naciye Suna Oktay Tekin Anaokulu’nun ‘Kelebek Çocuklar’ yararına düzenlemiş olduğu iftar programında duygusal anlar yaşandı. Naciye Suna Oktay Tekin Anaokulu Müdürü Hüseyin Gündüz’ün çabalarıyla hayata geçirilen iftar yemeğine İskenderun Kaymakamı İskender Yönden, İskenderun Belediye Başkanı Fatih Tosyalı, hayırsever işadamı ve Atakaş Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Recep Atakaş, hayırsever Naciye Düzen ve kardeşleri, Kelebek Çocuklar Derneği Başkanı ve ünlü sanatçı Fulden Uras ve çok sayıda bilet alarak kelebek hastası çocuklara katkı sağlayan birbirinden değerli konuklar katılım gösterdi. Ramada Otel’de gerçekleştirilen organizasyonda ezanın okunmasıyla birlikte katılımcılar orucunu açtı.
İYİLİK PAHALI BİR ŞEY DEĞİLDİR
İftarın ardından ilk olarak söz alan Naciye Suna Oktay Tekin Anaokulu Müdürü Hüseyin Gündüz, kelebek hastası çocukların medikal desteğe ihtiyacı olduğunu ve bu organizasyonla onlara bir nebze de olsa katkı sağlamayı amaçladıklarını belirterek, geçtiğimiz yıl hayata veda eden okul öğretmenlerinden Çiğdem Işık’ın yardımsever ve iyiliksever yönlerinden bahsederek, O’nun her zaman kelebek hastası çocuklara destek olmayı amaçladığını ve Çiğdem öğretmenin kendilerine bu noktada yol gösterici olduğunu kaydetti. Çiğdem Işık’ı rahmetle anan Gündüz, katılımlarından ve iftar programına desteklerinden ötürü tüm misafirlere teşekkür etti. İskenderun Belediye Başkanı Fatih Tosyalı da, böyle güzel ve anlamlı etkinlikten ötürü tüm emeği geçenleri kutladı.
İskenderun Kaymakamı İskender Yönden de, bu tür etkinliklerin toplumdaki dayanışmayı güçlendirdiğini belirterek, kelebek hastası çocuklar yararına gerçekleştirilen bu tür organizasyonların toplumun geneline yayılmasını temenni etti.
HAYIRSEVER İŞADAMI RECEP ATAKAŞ’A TEŞEKKÜR
Kelebek Çocuklar Derneği Başkanı Fulden Uras ta, yaptığı konuşmasında hayırsever işadamı Recep Atakaş’ın hem bu organizasyona hem de kelebek hastası çocuklara geçmiş dönemde ciddi katkılar sağladığını kaydederek, hayırsever işadamı Recep Atakaş’a teşekkür etti. Uras, ayrıca kelebek hastası çocuklara yapılan katkılarla alınan kremlerin onların 3-4 gün rahatlamalarını sağladığını belirterek, herkese kelebek hastası çocuklar noktasında duyarlı olmaya davet etti.
Sinevizyon gösterisinde kelebek hastası çocukların yaşadığı olumsuzluklar aktarıldı. Geçen yıl yaşama veda eden öğretmen Çiğdem Işık’ın da yardımseverliği de sinevizyon gösterisiyle katılımcılara sunuldu.
ORGANİZASYONA KATKI SAĞLAYANLARA PLAKET
Konuşmaların ardından plaket törenine geçildi. Programda hayırsever işadamı Recep Atakaş’a plaketini Kelebek Çocuklar Derneği Başkanı Fulden Uras verdi. İşadamı Atakaş da, Fulden Uras’a hediye takdim etti. Kelebek Çocuklar Derneği Başkanı Fulden Uras’a plaketini İskenderun Kaymakamı İskender Yönden verdi. Hayırsever Naciye Düzen’e plaketini İskenderun Belediye Başkanı Fatih Tosyalı sundu. Yükseliş Koleji Müdürü Aykut Davut Öktem de plaketini İskenderun Kaymakamı İskender Yönden’in elinden aldı. Geçtiğimiz yıl hayata veda eden Naciye Suna Oktay Tekin Anaokulu’nun başarılı öğretmenlerinden Çiğdem Işık’ın anne ve babasına da plaket takdim edildi. Son olarak Naciye Suna Oktay Tekin Anaokulu Müdürü Hüseyin Gündüz’e plaketini Kelebek Çocuklar Derneği Başkanı Fulden Uras verdi. Gecenin tüm geliri kelebek çocuklar yararına kullanılacak.

Kategori:
Etiketler:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.