1Gençlerimiz Vali Konağı’nda Ağırlandılar

İlimiz beldelerinde ve köylerinde yaşayan, okullarındaki başarıları ve örnek davranışları ile emsallerine göre farklılık gösteren 28 çocuğumuz buyıl farklı bir bayram yaşadılar. 22 Nisan Pazartesi günü davet edildikleri ilimizde tarihi ve kültürel alanları gezen, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamalarını izleyen, Hatay Valisi Sayın M. Celalettin Lekesiz ve eşi hanımefendi Sayın Zehra Lekesiz tarafından Antakya Oteli’nde öğle yemeğinde ağırlanan çocuklarımız son olarak Vali Konağı’nda ağırlandılar. Bu özel günde gençlerimizle birlikte olmaktan büyük mutluluk duyduğunu ifade eden Vali Lekesiz onlarla kitap sevgisi üzerine keyifli bir sohbet gerçekleştirdi.

2-Ruhumuzun Gıdasını Kitaplar Verir-

Gençlerimize kitap okuyup okumadıklarını soran Vali Lekesiz’in, aldığı cevaplar karşısında geleceğe dair umutları daha da pekişti. Çocuklarımızın kitap okuma sevgisi üzerine söyledikleri birbirinden anlamlı sözlerden büyük keyif alan Vali Lekesiz, ‘Nasıl ki bedenimizin ihtiyacı gıda ise, gönlümüzün, ruhumuzun gıdasıda kitaptır. Sizlerin de kitaba karşı olan tutkusu beni son derece mutlu etti.’dedi.

4– Sen Kitaba Gittikçe, Kitap Sana KucakAçar-

Belen Kömürçukuru İlköğretim Okulu 8. sınıf öğrencisi Nazire Sultan Aydın da, kitaba olan ilgisi ve sevgisi ile tüm çocuklarımız için güzel bir örnek teşkil etti. ‘Kitap muhteşem bir varlık, kitapsız bir dünya düşünemiyorum.’ diyen Aydın, ‘Kitap okumak insana değer katar, hayata farklı bakmamızı, başkalarının da bize farklı bakmasını, saygı duymasını sağlar. Sen kitaba gittikçe kitap sana kucak açar, öyle ki bir süre ona gitmesen de o seni umutla bekler.’dedi.

untitled-Cumhuriyetimizin Kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün Çocuklara Armağanı-

Günün anlam ve önemine de değinen Lekesiz, TBMM’nin açıldığı 23 Nisan 1920 tarihinin, milli egemenliğin kullanılmaya başlandığı çok önemli bir tarih ve bir milat olduğunu ifade ederek, ‘Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk bu günü çok sevdiği ve büyük önem verdiği çocuklarımıza bayram olarak hediye etti.’dedi.

-Aydınlık Yarınlara Olan İnancım Daha daPekişti-

Vali Lekesiz, ‘Hızla gelişmekte olan ülkemizin geleceğe güvenle bakan, kendine güvenen, yüksek ahlak ve karakter sahibi iyi yetiştirilmiş gençlere ihtiyacı var. Sizlerle geçirdiğim zaman dilimi içerisinde edindiğim izlenimim; aydınlık yarınlara olan inancımı daha da pekiştirdi. Sizleri yetiştiren anne ve babalarınıza, öğretmenlerinize teşekkür ederim.’dedi.

Bu sıcak ve samimi buluşmada daha sonra Vali Lekesiz ve eşi hanımefendi Zehra Lekesiz, çocuklarla birlikte 23 Nisan pastasını kestiler.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.