Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş, Arsuz’daki sel bölgesini gezdi
Savaş, yaraları sardı

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş, geçtiğimiz günlerde Arsuz’u etkisi altına alan ve maddi hasara yol açan sel felaketinden en çok etkilenen Işıklı, Tatarlı, Konacık, Tülek, Haymaseki, Avcılarsuyu, Arpagedik, Höyük, Arpaçiftlik ve Hacıahmetli Mahallelerinde bir dizi incelemelerde bulunarak, durum değerlendirmesi yaptı. Başkan Savaş’a CHP Hatay Milletvekilleri Refik Eryılmaz ve Mevlüt Dudu, Arsuz Belediye Başkanı Nazım Culha, CHP Arsuz İlçe Başkanı Faik Çekin, belediye meclis üyeleri ve muhtarlar eşlik etti. Selden zarar gören vatandaşları ziyaret ederek geçmiş olsun dileklerini ileten ve vatandaşlarla bir araya gelerek sorun ve talepleri dinleyen Lütfü Savaş, aşırı yağışların etkisi altında kalan bölgelerde hayatın normale dönmesi için gerekli tüm çalışmaların yapılmaya devam ettiğini söyledi.

“Su boruları yer altına alınacak”
Gerçekleşen ziyaretlerde Tatarlı Kur’an Kursu kursiyerlerinin kreş ve çocuk parkı talebinin de yerine getirilmesi için talimat veren Başkan Savaş, vatandaşların su sorunu ile ilgili de “Su sorununu kalıcı bir şekilde çözeceğiz. Yapılan geçici çözümler her afette yeniden sorun yaratabilir. Bu nedenle doğalgaz, elektrik ve su borularını yeraltına almak istiyoruz. Bunu 5 yılda bitiremeyebiliriz, ama 5 yılda ciddi bir mesafe katedeceğiz. Turizmin gelişmesi için de Hatay’ın Turizm Master Planı’nı yapacağız. Tüm projelerimizi Hatay için, Hataylılar için hayata geçireceğiz ” diyerek, müjde de verdi.

IMG_9525 IMG_9713 IMG_9860- IMG-20141030-WA0021 IMG-20141030-WA0039Köprü ve nehirlerde inceleme
Sel nedeniyle bozulan ve ulaşımda sıkıntılara neden olan köprüler ve dere yataklarında yapılan tahkimat çalışmalarını da inceleyen Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş, Arsuz Belediye Başkanı Nazım Culha’dan yapılan çalışmalar hakkında bilgi aldı. Yeni sel ve su taşkınlarına karşı gerekli tedbir ve önlemlerin alınması amacıyla tüm ekiplerin seferber olduğunu anlatan Savaş, çalışmaların titizlikle takip edildiğini ifade etti.

Geçmiş olsun ziyaretleri
Konacık’ta yaşanan hortum faciasında kolunu kıran Ali Gündüz’ü de evinde ziyaret ederek geçmiş olsun dileklerini ileten Başkan Savaş, Gündüz’den olay anını dinledikten sonra bir ihtiyacı olup olmadığını sordu. Kısa bir süre önce ameliyat olan Haymaseki Muhtarı Süleyman Kılınç’ı da beraberindeki heyetle birlikte evinde ziyaret eden Savaş, Kılınç’tan da sağlık durumu hakkında bilgi aldı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.