Mehmet Öntürk ,Hassa’da Birlik Beraberlik Mesajı Verdi

Published on:  /   Son güncellenme  /   Yorum yapılmamış

Milletvekili Öntürk Partililerle ve muhtarlarla geniş kapsamlı istişare toplantısı gerçekleştirdi. Hassa’da partiler ve muhtarlarla buluşan Milletvekili ÖNTÜRK, gündeme ilişkin konularda bilgi vererek,Hassa’da yapılan ve yapılacak hizmetlere açıklık getirdi.Önce Öğretmen evinde kahvaltıda buluşan Öntürk, görüşmelerini Hassa Belediyesi Konferans salonunda sürdürdü.

Hassa Ak Parti İlçe Başkanı Turgay DEMİR,

Bölge milletvekillerini ilçelerinde görmekten büyük memnuniyet duyduklarını ifade ederek, Hassa Ak Parti İlçe Teşkilatının bütün köyleri ziyaret ettiklerini, Büyükşehir yasasıyla ilgili halkı bilgilendirdiklerini ve sorunları yerinde tespit ederek,yerinde çözüm bulmaya çalıştıklarını ifade etti.

İlçe Başkanı DEMİR,

Köylerin alt yapı sorunlarının yok denecek kadar tamamlandığını,parke yapılmadık köy kalmadığını,arazi yollarının stabilize çalışmalarının yapıldığı,içme su sorununun tamamen bitirildiği,4+4+4 eğitim sistemine okulların hazır olduğunu ,yeni okul İnşaatlarının ve onarımlarının devam ettiğini ,kömür dağıtımının tamamlandığını ,vatandaşın refahı ve huzuru için  gayretli bir şekilde  çalıştıklarını ifade etti.

Hassa Belediye Başkanı Mehmet Karataş’ta yaptığı açıklamada;

“Bugün burada sorunların tartışıldığı,çözüm yollarının arandığı,geniş kapsamlı bir toplantı ortamı oluşacağız. Herkes her sorununu rahatlıkla ortaya koymalıdır. İlçemizin kanalizasyon sorununu gidereceğiz  ve yeni su şebekesini döşeyeceğiz. Hizmetlerimize durmaksızın  devam edeceğiz.dedi.

Başkan Karataş;

“Her yeni güne bir adım önde başlama arzusuyla uyanalım ki,başarı bizimle beraber gelsin”. Diyerek sözlerini tamamladı. Ak parti Milletvekili Mehmet ÖNTÜRK ise uzun soluklu yaptığı sohbet içerikli konuşmasında; Ülke gündeminde bulunan ,İmralı Görüşmesi,Anayasa değişikliği ve Büyükşehir yasası ile ilgili açıklamada bulunarak,katılımcılara bilgi verdi.

Milletvekili ÖNTÜK;

İmralı görüşmeleri ile alakalı olarak görüşleri şöyle dile getirdi; “AK Parti olarak biz terörle masaya oturmayız.Terörle asla ve asla hiçbir şeyi müzakere etmeyiz.Bizim değil,devletin kurumlarının,devletin elinde olan İmralı’daki Terörist başıyla konuşması asla masaya oturmak değildir,müzakerede değildir.Bu çözüm sürecinde bir imkanın değerlendirilmesidir.”dedi.

Yeni yapılan anayasa çalışmaları ile ilgili de; “Demokrasinin en büyük fonksiyonu ,bir toplumsal sözleşme metnine karşılık gelmesidir.Ülkemizin böyle bir anayasaya ihtiyacı elzemdir.Bunun çalışmaları Meclis Başkanımızın başkanlığında devam ediyor.Mecliste iktidarla muhalefet arasında mutabakat sağlanmadığı takdirde meclise veya halka gitmekte Ak Parti olarak,milletimize yeni bir anayasa sözünü uygulamadaki kararlığımızı göstermemiz gerekmektedir.”dedi.      Büyükşehir yasasıyla ilgili de vatandaşın kafasında bazı soru işaretlerinin bulunduğunu ,bunların köylerde içme  suyu ve inşaat konularında yoğunlaştığını,bunların yersiz kaygılardan ibaret olduğunu söyledi.Köylere yapılacak evlerin proje bedellerinin belediyeler tarafından karşılanacağını,vergi harçlarının on yıl alınmayacağını,köylerdeki içme sularının şimdiki gibi devam edeceğini ancak belediyeler tarafından yeniden  su hizmetinin getirilmesi halinde  belediyelerdeki en düşük su bedelinin %25 ‘i kadar ücret alınacağını ifade etti.

Milletvekili Öntürk sohbetinin devamında Hassa’’yapılan ve yapılacak yatırımları sıraladı.

Menzelet Barajıyla Hassa ve Kırıkhan’ın bütün arazilerinin sulanacağı, bir kısımda Antakya arazilerinin de sulanacağını söyledi.Tahta köprü barajını yükseltilme ihalesinin yakında yapılacağını,Hacılar-Gülpınar ve Yoluklar Göletlerinin proje çalışmalarının devam ettiğini bu yıl içerisinde yapım ihalesinin yapılarak ,bir yıl içerisinde göletlerin bitirileceğini ,Yoluklar Göletinin bin 500 ,Hacılar –Gülpınar Göletinin ise iki bin 230 dönüm araziyi sulayacağını söyledi. Hassa’ya bakıma muhtaç aileler için 200 adet sosyal konut çalışmalarının devam ettiğini,Devrişpaşa okulu için Tarım Bakanlığından yer tahsis ettiklerini, Hassa’daki 21 fakir aileye 2+1 konut yapımına kaynak aktardıklarını ve evlerin bitme noktasında olduğunu,Tiyek Çayının ıslah çalışmalarının ihalesinin yakında yapılacağını ve bir yıl içerisinde bitirileceğini,Hassa’nın kanalizasyon ve su şebekesinin yenilenme ihale çalışmalarının devam ettiğini,Hassa’ya geniş kapsamlı bir kapalı bir spor salonunun yapılacağını,Hassa Girne mahallesinde 24 ,Aktepe Kanatlı mahallesinde 12,Küreci Şirinyurt mahallesinde 18 derslikli okul inşaatlarına devam edildiğini,önümüzdeki öğretim yılında bu okulların hazır hale getirileceğini, Kırıkhan- Hassa ve İslahiye duble kara yolunun tamamlanmak üzere olduğunu belirterek,İskenderun Limanının Ortadoğu’ya kapısını açacak, Hassa- Dörtyol Tünel projesinin tüm hızıyla devam ettiği belirterek Hassa sınırında buluna 80 bin dönümlük leçelik arazinin organize sanayi olmasıyla, Hassa’da işsizlik sorunu diye bir cümlenin ifade edilmeyeceğini belirtti.

Milletvekili ÖNTÜRK

Hizmet ve yatırımın adresinin  bundan böyle Büyükşehir Belediyeleri olacağını belirterek,partilere ve muhtarlara çok çalışmaları gerektiğini,kalan günlerini “ Hassa’ya ne yapabiliriz,Milletvekilimize ne yaptırabiliriz “ve birlik ve beraberliğimizi daha sıkı muhafaza etme yolunda enerjilerini harcayarak,birbirilerine moral aşılamaları  gerektiğini ,sözlerine ekledi.    Milletvekili ÖNTÜRK’ün seçildiği günden bu güne kadar,gerek köy gezilerinde,gerekse çeşitli toplantılarda sözünü ettiği yada söz  verdiği konuları bu toplantıda, muhataplarına hatırlatması ve takip etmesi,katılımcıların takdirini kazandı. İstişare toplantısı; sohbet havasında,karşılıklı soru ve cevapların paylaşılmasıyla sona erdi

Kategori:
Etiketler:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.