Mehmet Ünlü, Körfez ile Irak arasında ticaret köprüsü kurdu

Yayım tarihi:  /   Son güncellenme  /   Yorum yapılmamış

Para kazanmanın en zor dönemlerini yaşıyoruz.

Faizler yüksek…

Dolayısıyla da paraya erişmek için yüksek faiz ödemek gerekiyor.

Yüksek faizle borçlanmak istemeyen işadamları ve girişimciler, yeni yatırımlara sıcak bakmıyor.

Yeni yatırımlar olmayınca da üretim ivmesini yitiriyor, insanlar işsiz kalıyor ve devletin vergi gelirleri de doğal olarak düşüyor.

Piyasadaki her şey birbiriyle iç içe…

Zincirin bir halkası koptuğu zaman ipin ucu kaçıyor, ekonomi dümen tutmuyor.

İş dünyasında ekonominin geleceği üzerine karamsar bir hava var.

S-400 ve Doğu Akdeniz başta olmak üzere dış gelişmelerin yanı sıra, ekonomideki döviz ve faiz gibi parametrelerin dümeni nereye kıracağını kimse kestiremiyor.

İçerideki yeni parti gelişmelerine hiç girmiyoruz bile…

İskenderun ise üzerine ölü toprağı serilmiş kent görümünden hala kurtulamıyor.

Memlekette her şey aynı tas aynı hamam…

Tüm bu durgunluk ve bilinmeyenler girdabına aldırmadan İskenderun Körfezi’nde ticaretin artması için büyük efor sarf eden biri var ki, eğer attığı tohumlar filizlenirse, çabaları meyvelerini verirse, İskenderun Körfezi’ni önümüzdeki aylarda çok hareketli günler bekliyor demek…

Eee, ne de olsa nerde hareket, orada herkes için bereket…

Limakport İskenderun Uluslararası Liman İşletmeciliği Irak, Suriye ve İran İş Geliştirme Müdürü Mehmet Ünlü, haftalardır Irak ile İskenderun arasında ticaretin gelişmesi için adeta mekik dokuyor.

İki hafta önce de Bağdat’ta kamu ve özel sektör temsilcileri ile temaslarda bulunan Mehmet Ünlü, Irak – Türkiye İş Formu’na katılarak, her iki ülkenin delegasyonuna bilgiler verdi.

Üst düzey katılımın olduğu Irak-Türkiye İş Formu’nun konukları arasında, Irak Ticaret Bakanı Muhammed Haşim El-Ani ve Türkiye Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan da vardı.

Global ihracatçı firma temsilcileri de formdaki yerlerini almışlardı.

Kürsüden forma katılanlara Irak’a giden ticari yükler için en yakın ve en güvenli yolun İskenderun Körfezi ve Doğu Akdeniz’in en uygun limanının da LimakPort İskenderun Limanı olduğu noktasında ikna edici açıklamalarda bulunan Ünlü, sözlerini yakın bir gelecekte Ortadoğu ülkelerine ihracat yapan firmaların tercihinin İskenderun olacağına katılımcıları inandırarak noktaladı.

Forumda Irak Ticaret Bakanı Muhammed Haşim El-Ani, Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan ve global firma temsilcileriyle sohbet eden Ünlü, Irak’taki TV ve gazetecilerin röportaj için gözdesi konumundaydı.

Konuşması ve açıklamaları Irak TV’lerinde geniş bir şekilde yayınlandı.

Lojistik sektörünün gelişmesi için Irak ziyaretinin ardından hız kesmeyen başarılı profesyonel Mehmet Ünlü, bir kaç gün önce de Mersin Ticaret Odası’nı ziyaret etti. Mersin’de de sıcak bir ilgiyle karşılanarak, bir dizi temaslarda ve görüş alışverişinde bulundu.

Amaç ticaretin ve lojistik sektörünün gelişmesi…

Bu bölgede lojistik faaliyetleri artarsa, İskenderun merkezli olmak üzere tüm bölgede yeni iş alanları doğacaktır.

Aynı zamanda Limakport İskenderun Limanı Genel Müdür Yardımcılığı görevini de yürüten Mehmet Ünlü’nün bölge adına tüm bu çabalarını iş dünyası yakından takip ediyor ve önemsiyor.

Emek veriyor, efor sarf ediyor, yerinde duramıyor ve gece gündüz demeden koşturuyor…

Popülaritesi her geçen gün artıyor…

Masa başında oturmakla yatırım olmaz, ticaret gelişmez…

O bu gerçeğin farkında…

‘Mehmet Ünlü’ artık çıtayı yükseğe koydu…

Kategori:
Etiketler:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.