Mete Aslan Mega TV’ye konuk oldu

Published on:  /   Son güncellenme  /   Yorum yapılmamış

İskenderun eski Belediye Başkanı Mete Aslan, kendisine şuana kadar seçim kaybettiren ve kazandıran herkesten “Allah razı olsun“ dedi. Aslan, Mega TV’de yayınlanan Panorama adlı programda Mega TV Genel Müdürü Semir Yazıcı ve Haber Müdürü Ömer Soylu’nun ülke ve yerel gündeme dair sorularını yanıtladı.  Aslan, programda yaptığı çarpıcı açıklamalarda bazı itiraflarda bulunurken yaklaşan yerel seçimlerle ilgili önemli açıklamalar yaptı. Mete Aslan, halka karşı her zaman dürüst ve düzgün hareket ettiğini belirterek,”Görev sürem boyunca her zaman halkın menfaatlerini düşündüm. Hiçbir zaman çıkar peşinde koşmadım. İskenderun’da dev hizmetleri ekip arkadaşlarımla birlikte hayata geçirdik. Ama halkın takdiri. Bize biraz dinlen dediler dinledik. Hiçbir zaman siyasetten kopmadım, kopmayacağım. Seçim kaybetmemde benimde hatalarım oldu. Ama ben ne yaptıysam İskenderun için yaptım” dedi.

ADAYLIĞIMA HALK KARAR VERECEK

Büyükşehir ve İskenderun için aday mısınız? diye sorulan bir soruya ise Aslan,”Ben tecrübeli bir siyasetçiyim. Halk kamuoyu isterse neden olmasın? Büyükşehir ile birlikte İskenderun’un il olma hayali bitmiştir. Benim kimseyle bir düşmanlığım yok. Müslümanlıkta bile küslük en fazla 3 gündür. Buradan tüm adaylara başarılar diliyorum. Ben İskenderun sevdalısıyım. Bu millet hizmetin en güzelini hak ediyor” şeklinde konuştu. Ülke gündeminde bulanan süreçlerle ilgili olarak, ”Bizim Suriye’de ne işimiz var. Buna anlam veremiyorum. Suriye olaylarında hatalarımız var. Süreçle ilgili Atatürk zaten bu milletleri birleştirmiş. Şimdi yürütülen bu politika anlamsız. Bu millet bin yıldır kardeşçe huzur içinde yaşıyordu. Barış sürecine inanmıyorum” dedi.

TERMİK SANTRALLERİN ZARARLARI KAMUOYUNA AÇIKLANMALI

İskenderun gündeminde bulunan termik santrallerin zararlarının ve faydalarının kamuoyuna açıkça ifade edilmesi gerektiğini ifade eden eski İskenderun Belediye Başkanı Mete Aslan, ”Termik santrallerin zararlarını bilmeyen yok. Uzmanlar bu konuda halka gerçekleri anlatmalı. 2.OSB içerisinde ormanlık alan vardı. Burası İskenderun’un hava filtresi idi. Termik santrallerle ilgili birileri zehirli diyor, birileri zehirsiz. Halkla dalga geçiyorlar” ifadelerini kullandı.

SEÇİM KİMSE İÇİN GARANTİ DEĞİL

Yaklaşan seçimlerle ilgili olarak da Aslan, “İskenderun Belediyesi ve Büyükşehir Belediyesi hiçbir parti için garanti değil. Garanti diyenler niye bu zaman kadar hüsrana uğradılar. Burası İskenderun. Ben herkese, her kesime eşit mesafede idim. Seçimlerde aday önemlidir. Belediyenin iktidar olması veya olmaması o kadar önemli değildir. Her şey ekipte ve başkanın beyninde biter. Bizim İskenderun’u getirdiğimiz seviyeye bir bakın” diye konuştu.

Kategori:
Etiketler:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.