Hoşgörünün Adresi MKÜ’den Esnafın Sesi HESOB’a Ziyaret
Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Hüsnü Salih Güder ve beraberinde Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Hüseyin Gözübenli, Genel Sekreter Mehmet Salih Baldız, Rektör Danışmanları Doç. Dr. Hacı Ali Çetinkara ve Prof. Dr. Ayşe Bahar Yılmaz, MÜSİGEM Müdürü Yrd. Doç Dr. Erdoğan Kanca’dan oluşan bir heyet Hatay Esnaf ve Sanatkârları Odaları Birliği (HESOB) Başkanı A. Kadir Teksöz’e ziyarette bulundu.
Ziyaret Gündemi: Hatay Ve Ülke Ekonomisi
Basın mensuplarının da eşlik ettiği ziyarette, bir süre önce Hatay Esnaf ve Sanatkârları Odaları Birliği Başkanlığına yeniden seçilerek güven tazeleyen A. Kadir Teksöz tebrik edildi ve başta Hatay olmak üzere tüm ülkedeki esnaf ve sanatkârların durumu görüşüldü.
B0 C0 Untitled_Panorama1Çözüm Üretme Konusunda Güven Aşılıyor
Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Hüsnü Salih Güder ziyarette yaptığı konuşmada Hatay Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği’nin sergilediği tutum, yaptığı çalışmalar ve esnafın sorunları için çözüm üretme konusunda güven aşıladığını belirterek, ‘Birliğin’ esnafın ve sanatkârın sesi olmaya devam ettiğini dile getirdi. Rektör Güder konuşmasında, Üniversite olarak her türlü çalışma ve projede Hatay Esnaf ve Sanatkârları Odaları Birliği (HESOB) ile yardımlaşma ve işbirliği içerisinde olmaktan mutluluk duyacaklarını da sözlerine ekledi.
Projelerde Üniversite İle El Ele
Günümüzde eğitimin ve sanatkârlığa teşvikin, üretimin kalitesi ve esnafın devamlılığı için gerekliliğinden bahseden Hatay Esnaf ve Sanatkârları Odaları Birliği Başkanı A. Kadir Teksöz ise Üniversitenin kendilerine sağladığı desteğin çalışmalarına büyük bir ivme kazandırdığını ifade ederek, bundan sonraki projelerde de Üniversite ile el ele çalışacaklarını belirtti.
Diğer Gündem Maddeleri
Değişen dünya, toplum ve üretim anlayışı içerisinde varlığını koruyup sürdürme gayreti içerisinde olan esnaf ve sanatkârların sorunlarının da ayrıntılı şekilde ele alındığı görüşmede, kalifiye eleman ihtiyacındaki artışın yanında genç nüfus içerisinde esnafa yönelenlerin sayısındaki düşüşün etkileri; rekabet anlayışının geliştirilmesinin, üretimde yeni tekniklere açık olmanın, en önemlisi eğitim ve özendirici çalışmaların sağlayacağı faydalar üzerinde duruldu.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.