İskenderun’da yapılacak yarışmaya çeşitli illerden yaklaşık 500 sporcunun katılması bekleniyor
Modern Pentatlon Federasyonu İskenderun Belediyesi Kış Biatlonu Türkiye Kupası, İskenderun’da yapılacak. 26-27 Ekim 2013 tarihleri arasında gerçekleştirilecek yarışmaya, çeşitli illerden yaklaşık 500 sporcunun katılması bekleniyor. Modern Pentatlon Federasyonu İskenderun Belediyesi Kış Biatlonu Türkiye Kupası ; Yıldız A-B-C-D-E Bayan/Erkek, Genç-Büyük-Master-Bayan/Erkek yaş kategorilerinde düzenlenecek. Yarışmalar yüzme-koşu şeklinde gerçekleştirilecek. Modern Pentatlon Federasyonu İskenderun Belediyesi Kış Biatlonu Türkiye Kupası programı kapsamında, yüzme yarışmaları 26 Ekim 2013 Cumartesi günü saat 10.30’da Hatay Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü İskenderun Vali Zeki Şanal yüzme havuzunda yapılacak. Koşu yarışmaları ise 27 Ekim 2013 Pazar günü saat 10.00’da Atatürk Anıt Alanı’nda başlayacak ve yine Atatürk Anıt Alanı’nda tamamlanacak. Yaş kategorilerine göre yarışma aralarında madalya töreni, yarışma sonunda da kupa ve plaket töreni yapılacak.

DSC_0116. DSC_0128. DSC_0145. DSC_0164 DSC_0171.Kocaeli Yıldızlar Yüzme Kulübü kampta
Öte yandan Modern Pentatlon Federasyonu İskenderun Belediyesi Kış Biatlonu Türkiye Kupası’na katılacak olan Kocaeli Yıldızlar Yüzme Kulübü, kamp çalışmasını kentimizde sürdürüyor.
Kocaeli Yıldızlar Yüzme Kulübü Başantrenörü Aykut Çelik, antrenör Seçkin Soydan gözetiminde kampa devam eden sporcular, yarışmalara hazırlanıyor. Türkiye Şampiyonasının bir ilçede düzenlenecek olması nedeniyle önce çok şaşırdığını, ancak ilçemizdeki tesislerin fazlalığını görünce bu şaşkınlığın yerini memnuniyete bıraktığını belirten Başantrenör Aykut Çelik, şöyle konuştu: “Bir ilçede Türkiye şampiyonası yapılacak olmasından dolayı açıkçası önce şaşırdık. Buraya geldiğimizde şaşkınlığımız gitti. Her şeyiyle hazır yerleşim birimi, büyük bir il görüntüsü verdi bize. Böyle bir ilçede böyle bir şampiyonaya katılmak ayrıca keyif verdi. Spora yaklaşımı ve desteğinden dolayı İskenderun Belediyesi’ne teşekkür ediyoruz. İskenderun’da bizi şaşırtan şeylerin başında spor tesislerinin diğer ilçe ve illere göre sayısının fazlalığı oldu. Spor adamı olarak bundan çok mutluluk duydum. Yoğun çalışma ve çok iyi kadroyla buraya geliyoruz. Şu an kadromuzda 22 kişi mevcut. Diğer sporcularımız ve antrenörler de yarışma öncesi gelecek.” Yarışmaya Kocaeli Yıldızlar Yüzme Kulübü’nden 46 kişinin katılacağını belirten Başantrenör Aykut Çelik, kampta ilk haftanın tamamlandığını, günde 7 saatlik kamp çalışması yapıldığını sözlerine ekledi. Sporculardan Fatma Hafsa Tuğrul, “İskenderun’u beklediğimden daha güzel buldum. Burada spora ilgi çok” derken; İlkgül Bengisu Sert ise, “İskenderun’a ilk defa geldim ve beğendim. Güzel bir şehir. Müsabaka ile çeşitli yerleri görme imka

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.