Payas’ın ilçe olmasına, Kaymakamlığın ve tüm ilçe daire müdürlüklerinin teşkilatlanmasında; ülkenin ve bölgenin ekonomisine, istihdamına yapmış oldukları katkılardan dolayı Payas Kaymakamı İrfan Demiröz; kamu kurum ve kuruluşların müdürleri ile Belediye birim müdürlerinin de katılımıyla, Payas sanayi ve hizmet sektöründen iş adamlarına yönelik Payas Sahili’nde teşekkür yemeği düzenledi.

‘MÜTHİŞ BİR GAYRET VAR’
Payas iş dünyasından yoğun katılımın olduğu ve önemli isimlerin katıldığı yemekte Kaymakam Demiröz yaptığı konuşmada Payas’ta yapılan ve yapılması planlanan yatırımlardan bahsetti. Kaymakam Demiröz, “Valimiz Sayın M. Celalettin Lekesiz ve Belediye Başkanımız Bekir Altan, Payas iş adamları ve halkının desteğiyle ilçe kuruluşuna başladığımız 30 Ağustos 2013 tarihinden bugüne, ilçemizde 14 daire müdürlüğünün teşkilatlanması tamamlandı, vergi dairesi ve emniyet teşkilatlanması devam ediyor. Eğitimde Sayın Valimiz M.Celalettin Lekesiz’in destekleriyle 2013 senesinde başlayan toplam 50 derslikli ilkokul ve ortaokulumuz tamamlandı. Bu sene de İskenderun II. OSB’nin yaptırdığı 10 derslikli müstakil anaokulumuz ayrıca 24 derslikli İmam Hatip Lisesi ve Kaymakamlık binamız başlayacak olup 2015’ te tamamlanacaktır. DSİ dere ıslahları Karayolları, demiryolları, doğalgaz, sağlık, TOKİ konutlarının planlanması, yarı açık olimpik yüzme havuzu projesi, spor tesisleri, balıkçı barınağı ve kooperatifi, sahil, Payas OSB yer genişletme çalışmalarımız ve planlamalarımız, Belediye binamız, otogar yapımı vb. genel ve yerel yatırımlar devam etmektedir. Sayın Valimiz ve Milletvekillerimizin destekleriyle Payas bir şantiye halinde devam ediyor” dedi.

‘YÜREKTEN ALKIŞLIYORUM’
Payas Kaymakamı İrfan Demiröz konuşmasının devamında, “Biliyorum ki marifet iltifata tabidir, iltifatsız meta zayi olur. Bu nedenle meslek hayatımda ki 23 senedir biliyorum ki, sizler geleciğiniz için, iş ve aş peşinde koştunuz. İlkeli, ahlaklı hayat tarzınızla birbirilerinize tutundunuz, umutlarınız ve hayalleriniz için alın teri döktünüz, nerde aksaklık nerde bir sorun, çaresiz ve kimsesiz birilerini gördünüz ta ciğerleriniz kanadı, o sıkıntıyı dindirmek için yeri geldiğinde kamçı yediniz, belki de çifte yediniz, bazen yalnız kaldınız, suçlandınız, dışlandınız ama özgüveninizi kaybetmediniz. İşçilikten işveren konumuna geldiniz ailenize, memleketimize, milletimize kucak açtınız, yardımlarınızla ibadethanelerimizde, camilerimizde her gün dua alırken, cehaletle savaşımıza ortak oldunuz. Yaptırdığınız okullarda dinimizin ilk emri olan “oku” emrini yerine getirerek, isimlerinizi taşıyan eğitim yuvalarınızda ebedileştirdiniz, eserleriniz dünya döndükçe sizlerle anılacaktır. Belki eşlerimiz, evlatlarımız bir yere kadar bizleri hatırlayacaklar, ama adınız, emin olun, bu aziz milletin evlatlarının kalplerinde şükran ve duaları, her zaman sizlerle olacaktır. Bu nedenle İlçe olarak, millet olarak sizleri yürekten kutluyorum, yürekten alkışlıyorum” ifadelerine yer verdi.

payas-irfan1 payas-irfan2 payas-irfan5‘PAYAS ÇELİK KULESİNİ DİKELİM’
‘İlçemiz küçük, ama hayalleri büyük’ diyen Kaymakam Demiröz, “Dünyada ki Finlandiya ve Singapur ülkeleri de çok küçük ama inandılar ve başardılar, Sizlerin amacı; Payas Körfezinde ki ihracatı 1,5 milyar dolardan 20 milyar dolara çıkartmak olsun. Geliniz Payas ’ı açılacak Amanos Tüneliyle birlikte küçük bir Singapur ülkesi yapalım. Geliniz PAYSİAD’ı geliştirerek, Payas sanayici ve iş adamları derneği olarak Türkiye ve dünyada etkin olduğumuzu bir daha güçlü sesle duyuralım. Paris’in demir Eiffel kulesi varsa, Payasın Payas Çelik Kulesini dikelim, var olduğumuzu dünyaya haykıralım. Payas sanayi, sanat ve kültür olimpiyatları, etkinlikleriyle biraz daha gür ve güçlü sesimizi tüm Türkiye ve Dünyaya haykıralım” diye konuştu.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.