Nardüzü Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi İngilizce Öğretmeni’Yeşim YEŞİLOĞLU KÖYBAŞI’nın’kuruculuğunu yaptığı uluslararası platformda çalışılan e-twinning projesinin adı Rio Karnavalından esinlenerek oluşturulmuş.
Projede Colegual National ‘Militar Alexandru İoan Cuza’ -Romania ,Nardüzü Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Arsuz Hatay-Türkiye, Colegiul Național Spiru Haret Tecuci -Romania, Zübeyde Hanım Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Altındağ Ankara-Türkiye okullarının yer almaktadır.
Projenin ana teması ve içeriği farklı kültürlere ve dillere sahip çocukların iç içe etkileşimde bulunması, kaynaşması ve ortak ürünler oluşturarak etkileşimde bulunmaları olmuştur. Projede yer alan bütün öğrencilerin en az iki dil bildikleri göz önünde bulundurulacak olursa birden çok ülke ve şehir etkileşimi gibi bir süreç yaşanmış olmuştur. Proje boyunca çok keyifli vakit geçirilmiş, öğrencilerin farklı kültürleri ve dilleri tanımalarını sağlayan bu projenin hayatlarında kalıcı izli öğrenmeler yaşatmıştır. Proje öğrencilerimiz arasında ; ülkemize göç eden ve sonradan vatandaşımız olan çocukların da yer alması sağlanarak kendilerini okula ve toplumumuza aidiyet duygularının gelişmesi de sağlanmıştır.
Proje danışmanı İngilizce Öğretmeni Yeşim YEŞİLOĞLU KÖYBAŞI ,Proje kapsamında 14-19 yaş aralığındaki gençler, birbirlerinin kültürlerini tanımak, ekip ruhuyla birlikte çalışmak, evrensel etik değerlerin farkına varmak, teknolojiyi etkin, doğru ve güvenli bir şekilde kullanmak, Web 2.0 araçlarını öğrenmek ve kullanmak adına büyük mesafe kat ettiklerini belirtmiştir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.