Hatay Esnaf ve Sanatkarları Odaları Birliği (HESOB) Başkanı A.Kadir Teksöz, Antakya Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Hikmet Çinçin, Küçük Sanayi Sitesi Yapı Kooperatifi  Başkanı M.Ali Kanlı ve Antakya Mobilyacılar Odası Başkan Yardımcısı Şakir Batmaz, Adalet Bakanı Sadullah Ergin’in makamında ziyaret ettiler. Ziyarette Hatay’ın son ekonomik ve sosyal durumu konuşuldu. Ziyarete ilişkin açıklamalarda bulunan HESOB Başkanı Kadir Teksöz, “Suriye ile ilgili ekonomik sıkıntıların çözümü ve alternatif yollar istişare edilmiştir. Suriye dışında yeni yapılacak olan Antakya Mobilyacıları İhtisas Sanayi Sitesi’nin 2013 yatırım programına alınması. Yeni yapılacak Ayakkabıcılar Sanayi Sitesi’nin Proje yapımıyla ilgili bakanlıkla görüşülmesi. Yeni Kurulan Metal Sanayi Sitesi’ne arsa temininde destek olunması. Hatay yeni şehir stadının hızlandırılması ve eski stadın acilen inşaatının bitirilmesi. Hatay Spor  Tesisleri’nin içerisine gençlerimiz için yapılmakta olan sahanın  (Hatayspor alt yapısı) hızlı bir şekilde bitirilmesi ve futbol federasyonuyla görüşülmesi. AB mobilyacılar ortak kullanım atölye projesinin hızlandırılarak temel atma işlemlerine başlatılması” şeklinde görüş ortaya koydu. Teksöz, ziyaret sırasında her zaman olduğu gibi desteklerinden ötürü Adalet Bakanı Ergin’e teşekkür ettiklerini belirtti.

 BAKAN ERGİN SÖZ VERMİŞTİ

 Adalet Bakanı Sadullah Ergin, geçtiğimiz aylardaki İskenderun Gazeteciler Cemiyeti ziyaretinde Payas’ın ilçe statüsüne alınmasına ilişkin gazetecilerin sorusu üzerine konuya sıcak baktıklarını belirtmiş ve Payas’ın ilçe olacağı müjdesini vermişti. Geçtiğimiz haftalarda da bulunduğu her ortamda Payas’ın ilçe olacağı yönünde ifadeler kullandığı dile getirilen Adalet Bakanı Sadullah Ergin ile AK Parti Hatay Milletvekili Hacı Bayram Türkoğlu’ndan bundan sonraki süreçte Payas halkı, beldenin ilçe statüsüne alındığı kararını görmek istiyor.

 HANİ VERDİĞİNİZ SÖZLER?

Türkiye’deki pek çok ilden bile daha büyük bir ekonomik panoramaya sahip Payas’ın büyükşehir yasa teklifinde mahalle statüsüne büründürülmek istenmesi, akıllara durgunluk veriyor. İlçe olmayı çoktan hak eden bir beldenin mahalle statüsüne düşürülmesi, Payas halkını daha çok derinden yaralayacak gibi görünüyor. Payas gibi bir beldeyi mahalleye dönüştürenlere sandıkça gereken cevabın verileceğini dile getiren Payaslılar, en kısa zamanda bu yanlıştan vazgeçilmesini ve hak ettikleri ilçe statüsünün verilmesini istiyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.