Kırıkhan Belediye Başkanı Murat Sakman, AK Parti’den yeniden belediye başkan aday adayı. Seçildiği günden bu yana başlattığı hizmet seferberliğiyle Kırıkhan halkının gönlünü kazanan Belediye Başkanı Murat Sakman, halkın yaşam kalitesini artıracak ve ilçenin imajını değiştirecek projeleri titizlikle uygulamaya koydu. Önümüzdeki yerel seçimlerde yeniden halktan vize alabilmek için vitrine çıkan Belediye Başkanı Murat Sakman, “Anketlerde birinci değil de ikinci çıkarsam aday adayı olmam” diyecek kadar da iddialı.
Sakman, yapılan kamuoyu yoklamalarından birinci çıkıyor.
Sosyal belediyecilik kapsamında çalışma temposunu her geçen gün arttıran Sakman, toplumu bir araya getirmenin en güzel yolu olan sosyal etkinliklere de ağırlık vermeyi sürdürüyor. Belediye başkanı seçilmek için vaat ettiği tüm talepleri seçildikten sonra da unutmayarak hepsini birer birer yerine getiren Sakman, geleceğe yönelik yatırımları ile halkı tarafından sevilen ve desteklenen bir yönetim sergiledi.
Mali disiplini sağlayarak başlatılan hizmet hamlesinden kentsel dönüşüme, alt yapı ve üst yapıya kadar önemli hizmetleri hayata geçiren Kırıkhan Belediye Başkanı Murat Sakman, ilçenin yükselen bir değer ve örnek bir kent olma yolunda yürüttüğü çalışmaları son sürat sürdürüyor. 2014 yılında yapılacak olan yerel seçimlere iddialı bir şekilde hazırlanan Sakman’ın AK Parti’den aday olmasına kesin gözüyle bakılıyor.

13HALK ‘MEHMET KARATAŞ’ DİYOR
Hassa tarihine ‘hizmette sınır tanımayan’ belediye başkanı olarak ismini yazdıran Hassa Belediye Başkanı Mehmet Karataş, önümüzdeki yerel seçimlerde AK Parti’den yine aday adayı. Hatay’ın en modern belediye hizmet binasını kredi almadan borçsuz bir şekilde Hassa’ya inşa ettiren Belediye Başkanı Karataş, projelerini sosyal belediyecilik anlayışıyla hayata geçirerek halkın takdirini kazandı.
Belediyenin tüm kapıları halka açık. Öyle belediyeye gittiğiniz zaman ‘başkan toplantıda ya da şehir dışında’ gibi cevaplarla karşılaşmıyorsunuz. Direkt olarak kayda değer bir işiniz varsa Başkan Karataş’la görüşebiliyorsunuz.
Başkan Karataş’ın bir diğer özelliği de, tüm kamu kurumları ve sivil toplum örgütleriyle barışık olması. İlçedeki tüm sosyal aktivitelerde ve özel günlerde aktif görevler üstleniyor.
Bugüne kadar yaptığı yatırımlarla, alt yapı ve üst yapı hamleleriyle ilçenin çehresini değiştirdi. İlçenin her metrekaresine hizmet götürdü. Belediyeyi savurganlıktan uzak, kaynaklarını yerli yerinde kullanan bir hizmet anlayışıyla borçsuz belediyeler listesine adını yazdırdı.
Şimdi yeniden AK Parti’den belediye başkan aday adayı.
Ve Hassa halkı adaylık noktasında ‘Mehmet Karataş’ diyor, başka bir şey demiyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.