İskenderun’da düzenlenen Panna Knockout-2011 Sokak Futbolu yarışmasında birinci olarak, Hollanda’daki şampiyonaya katılmaya hak kazanan Kuddusi Çevik, kentimize Avrupa üçüncülüğü getirmesinin mutluluğunu Belediye Başkanvekili Ahmet Birsel Aktaş’la paylaştı.
Ziyarette başarılı sporcuya, annesi ve kardeşi eşlik etti. Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Belediye Başkanvekili Ahmet Birsel Aktaş, genç sporcuyu başarısından dolayı kutladı. Genç sporcu Kuddusi Çevik’in başarısının mutluluk ve gurur verici olduğunu belirten Belediye Başkanvekili Ahmet Birsel Aktaş, “Seni kutluyorum. Bundan sonraki yaşantında da başarılarının devamını diliyorum. Ülkemize ve ilçemize dereceyle dönmek çok önemli. Sporu devam ettir. Okul hayatında da gelecek yaşantında da faydası olur. Gençlerimiz bizim geleceğimizdir. Belediye olarak gençlerimize, spor, sanat, sosyal ve kültürel etkinliklere çok önem veriyoruz” diye konuştu.

Türkiye’yi sadece Kuddusi Çevik temsil etti
İskenderun Belediyesi, Hollanda Kraliyeti Büyükelçiliği ve İstanbul Başkonsolosluğu’nun desteği ve işbirliğiyle, Sportservice Nederland BV organizasyonu, Antakya Akademisi Derneği Başkanı Baki Bilgili ve Hollanda Konsolosluğu organizasyon sorumlusu Bahar Çakıroğlu’nun katkılarıyla İskenderun’da düzenlenen Hollanda’nın ünlü sokak futbolu Panna’da birinci olan Kuddusi Çevik, Hollanda’da yapılan 2012 Panna Knockout Avrupa Şampiyonasında 18 yaş altı gençler kategorisinde rakiplerini eleyerek, Avrupa 3.ncüsü oldu.
Ülkemizden şampiyonaya sadece kendisinin katıldığını belirten Kuddusi Çevik, “İskenderun Demir Çelik Lisesi’nde üçüncü sınıf öğrencisiyim. İskenderun’da düzenlenen Panna Knockout-2011 Sokak Futbolu’nda birinci olmuştum. Hollanda’da düzenlenen 2012 Panna Knockout Avrupa Şampiyonasında Avrupa 3. oldum. Türkiye’den sadece ben bu şampiyonaya katıldım ve ülkeme, İskenderun’a dereceyle döndüm. Bundan dolayı çok mutluyum. Sizlere teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.
Genç sporcu Kuddusi Çevik’i kutlayarak, ödüllendiren Belediye Başkanvekili Ahmet Birsel Aktaş, İskenderun’un eski ve yeni fotoğraflarından oluşan İskenderun albümü hediye etti.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.