Piyasalara “Asya verileri” desteği.

Published on:  /   Son güncellenme  /   Yorum yapılmamış

10256988_1448878965355129_6682892908878381228_oUğur Fırat : ” Piyasalara “Asya verileri” desteği. İskenderun Kuyumcular Ve Saatçiler Odası Başkanı Uğur Fırat haftanın piyasalarını değerlendirdi.
Başkan Fırat : ” Uluslararası piyasalar, beklentileri aşan Japonya ekonomik büyümesi ve Çin ihracat verisi ile iyimser bir seyir izliyor.Çin’de ihracatın ve Japonya’da ekonomik büyümenin beklentileri aşması ile Asya hisseleri yedi ayın zirvesine yönelirken, gelişen piyasa para birimleri ve ABD tahvil faizleri yükseldi. Asya borcunun güvence maliyeti 13 ayın en düşüğüne doğru düşüş yaşıyor.Diğer yandan gözler Türkiye’nin üzerinde olduğunu söyleyen ve Türkiye’de bu hafta piyasaların yakından takip ettiği veriler açıklanacak. Ekonomistler pazartesi günü açıklanacak sanayi üretim verisinde kısmi bir toparlanma beklerken salı ve perşembe günleri açıklanacak büyüme ve cari açık ile beklentiler, olumsuz bir tablo ortaya koyuyor.
Altına baktığımızda haftanın ilk gününden yatay seyrediyor.Altın, son dönemde yaşanan düşüşün yatırımcıları alıma teşvik edebileceği söylentileri ile, 4 ayın en düşük seviyesinden yaşadığı yükselişe tutunuyor.” Açıklamasını yaptı.

Kategori:
Etiketler:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.