HGC Yönetimi seçilen İlçe Belediye Başkanlarına ziyaretlere devam ediyor. Hatay Gazeteciler Cemiyeti (HGC) Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Yetişen ve beraberindeki yönetim kurulu üyeleri ile 30 Mart Mahalli İdareler Seçimleri sonrasında görevlerine başlayan Payas Belediye Başkanı Bekir Altan ve Erzin Belediye Başkanı Kasım Şimşek’i makamlarında ziyaret etti. İlk olarak Payas Belediye Başkanı Bekir Altan’ı belediye hizmet binasında ziyaret eden Hatay Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Ahmet Yetişen; “ Hatay Gazeteciler Cemiyeti olarak 30 Mart’ta yapılan olan yerel seçimlerin ardından seçilmiş olan belediye başkanlarına hayırlı olsun ziyaretlerimizi sürdürüyoruz. Belediye ve basın her zaman iç içedir. Seçilen bir belediye başkanı olmanızdan dolayı Payas ilçemize güzel hizmetler yapacağınıza inanıyorum. Bizler Hatay Gazeteciler Cemiyeti olarak görevinizin hayırlı uğurlu olmasını temenni ediyorum.” diye konuştu.

12-HGC-2Basın yerel idareciler için çok önemlidir

Yapılan ziyaretten dolayı çok mutlu olduğunu belirten Payas Belediye Başkanı Bekir Altan; “Bizlerde Hatay Gazeteciler Cemiyeti Yönetim Kurulu üyelerinin yapmış olduğu ziyaretten dolayı çok teşekkür ediyorum. Basın mensuplarının çalışmaları takdire şayandır. Yerel yöneticiler için basın çok önemlidir. Basın olmadan yerel yöneticilerin yapmış oldukları hizmetleri halkla paylaşamazsınız.Biz Payas Belediyesi olarak gecekondu yıkmamıza rağmen kavga dövüş olmadan bunu yapmaya özen gösterdik. Gecekonduları yıkmaya giderken iş makinaları ve kamyonlar vardı. Buraya giderken emniyet teşkilatı yoktu. Emniyet teşkilatı olmadan bu işi yapmaya gayret gösterdik. Halkla kavga ederek ve halka rağmen hizmet yapamazsınız. Ama doğru adımlarla, doğru zamanlama ile yapamayacağımız hiçbir şey yoktur. Yeter ki milletin yararına olan hizmetler gerçekleşsin. Yapmış olduğumuz hizmetler noktasında basın bizim için çok önemlidir.” diye konuştu.

Sosyal yardımlar devam edecek

‘Biz belediyeciliği öğretmenlik mesleğinden gelmek suretiyle yaparken okulların sıkıntısını ve ihtiyacının ne olduğunu biliyorum’ diyen Payas Belediye Başkanı Bekir Altan; “Okulların her türlü ihtiyacının karşılanması konusunda elimizden gelen her türlü desteği vermeye devam ediyoruz. Sadece okul ile yetinmeyip Camii ve ibadethanelerimizin de ihtiyaçlarını karşılamaya özen gösteriyoruz. Bunlara duyarsız kalmamız mümkün değildir. Şehrimizin ülkemizin Alevi camiasının yoğun bulunduğu bölgedeyiz. Onlardan da talepler gelmeye başlayınca talepleri yerine getirmenin gayreti içerisinde olduk. Hacı Bektaş-ı Veli’yi anma törenlerine katılarak en güzel şekilde organize etmeyi başardık. Bizler parti değiştirdik ama düşüncemizi ve fikrimizi değiştirmedik. Çünkü hizmeti her alana ulaştırma gibi bir sorumluluğumuz var. Hiçbir kimseye ayrım yapmadan her türlü hizmeti vermenin gayreti içerisinde olduk, bundan sonra olmaya da devam edeceğiz.” diye konuştu.

Projelerimizle çıtayı yükselttik

Yapılan projeler hakkında bilgi veren Payas Belediye Başkanı Bekir Altan; “Türk Yurdu Parkı bizim gurur kaynağımız. Bize Mimar Sinan Uluslararası Proje Olimpiyatlarında birincilik getirdi. Resmi açılışını henüz yapmadık. Biz projelerimizde çıtayı yükselttik. Artık her projemizde ülkemizde ses getirmeyi hedefliyoruz. Önümüzdeki hafta ÇEKÜL Vakfı’na Sokullu Mehmet Paşa Külliyesi ile alakalı bir sunum gerçekleştireceğiz. Sokullu Mehmet Paşa Külliyesi restorasyonunun da ödül getireceğine inanıyorum. Ayrıca başka bir proje olan Kentsel Dönüşüm Projesi. Şu anda projemiz bakanlıkta imza aşamasındadır. Bakanlar Kurulu imzalanır imzalanmaz Türkiye’nin en büyük kentsel dönüşüm projesini biz yapacağız. Yakın tarihte TOKİ taleplerini almış bulunmaktayız. Şu ana kadar yapılan müracaat sayısı 7 bin 500’ü aşmış durumdadır. İlk aşamada 10 bin konut yapmayı düşünüyoruz.” diye konuştu. Hatay Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Ahmet Yetişen, Payas Belediye Başkanı Bekir Altan’a yapılan ziyaretten dolayı günün anısına Hatay Gazeteciler Cemiyeti’ni simgeleyen bir anı tabağı hediye etti.

Göreviniz hayırlı olsun

Payas’a yapılan ziyaretin ardından Hatay Gazeteciler Cemiyeti (HGC) Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Yetişen ve beraberindeki yönetim kurulu üyeleri Erzin Belediye Başkanı Kasım Şimşek’i makamında ziyaret etti. Yapılan ziyarette Hatay Gazeteciler Cemiyeti’nin faaliyetleri hakkında bilgi veren HGC Başkanı Ahmet Yetişen; “30 Mart Mahalli İdareler seçimleri sonrasında başkanlık görevinize başlamanızdan dolayı kutluyorum. Başarılı ve güzel hizmetlerin yapılmasını ümit ediyorum. Göreviniz hayırlı uğurlu olsun.” dedi.

Hizmet etmeye devam edeceğiz

Hatay Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Ahmet Yetişen ve yönetim kurulu üyelerini makamında kabul eden üyeleri Erzin Belediye Başkanı Kasım Şimşek; “Bizler burada memleketimize hizmet etmeye geldik. Hiç oturmayacağız. Memlekete hizmet yapmazsanız başarılı olamazsınız. Bu anlamda yapmış olduğunuz ziyaret nedeniyle hepinize teşekkür ediyorum.” diye konuştu. Hatay Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Ahmet Yetişen, Erzin Belediye Başkanı Kasım Şimşek’e yapılan ziyaretten dolayı Hatay Gazeteciler Cemiyeti’ni simgeleyen bir anı tabağı hediye etti.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.