Rektör Güder’den Hatay Ekonomisinin Nabzını Tutan Kuruluşlara Ziyaret

Published on:  /   Son güncellenme  /   Yorum yapılmamış

Dernek Ziyaretleri Devam Ediyor
Hatay ekonomisinin nabzını tutan sivil toplum kuruluşları ile dernek ziyaretlerini aralıksız sürdüren Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Hüsnü Salih Güder, bu kapsamda en son ziyaretlerini Hatay Sanayici ve İş Adamları Derneği (HASİAD) ile Birleşik Sanayici ve İş Adamları Derneği’ne (BİRSİAD) yaptı.
DSC_5270 copy DSC_5272 copy DSC_5291 copyMarkalaşma Gündeme Geldi
Ağırlıklı olarak Hatay’a yerleşen mültecilerin ekonomik katma değerleriyle ilgili görüş alışverişlerinde bulunulan ziyaretlerde, Mustafa Kemal Üniversitesi’nin ve derneklerin sorunlarla ilgili çözüm önerileri masaya yatırıldı. Sorunların sadece bölgenin olmadığı Türkiye’nin de doğrudan bu sorunlarla karşı karşıya kalındığı söylenen toplantılarda, Üniversitenin ve derneklerin işbirliği içerisinde bu sorunların üstesinden gelebilecek bilimsel çalışmaların yapılması zorunluluğuna vurgu yapıldı. Ayrıca atölye düzeyinden fabrika düzeyine kadar bölge ekonomisine katkı sağlayan bütün dinamiklerin de dile getirildiği toplantılarda, modern yöntemlerle ve teknolojik donanımlarla üretim yapılması gerektiğinin ve özellikle piyasaya hazır hale gelen bir ürünün markalaşması konusunun olmazsa olmaz olduğunun altı çizildi.
Hagiad’a Üniversitenin Çalışmaları Anlatıldı
Öte yandan öncesinde de bir dizi ziyaretlerde bulunan Rektör Güder, Hatay Genç İş Adamları Derneği Başkanı (HAGİAD) Zekiye Çankaya Fakıoğlu’nu da makamında ziyaret etti. Yönetim kurulunun hazır bulunduğu ziyarette derneğin faaliyetleri ve üniversite ile olan münasebetlerine değinildi. Mustafa Kemal Üniversitesi’nin bölge için yürüttüğü ekonomik ve sosyal politikaların da anlatıldığı toplantıda, üniversitenin Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi ile imzaladığı bölgesel işbirliği protokolü ve içeriği, üniversite bünyesine kurulan ve büyük ses getiren TeknoparkHatay çalışmaları ile bölge sanayicilerinin tanıtımına önemli ölçüde fayda sağlayan HİKAF organizasyonlarından söz edildi. Önemli bilgi paylaşımının olduğu toplantılarda karşılıklı iyi niyet dileklerinde bulunuldu ve günün anısına toplu fotoğraf çekimi gerçekleşti.

Kategori:
Etiketler:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.