Ticaret Borsasını Ziyaret Eden Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş;
“TAKDİR HATAY’IN”
Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İskenderun İlçe Başkanı Dr. Süleyman Uyar ve parti yönetimi ile birlikte İskenderun Ticaret Borsası Genel Sekreteri Engin Vayisoğlu’na nezaket ziyaretinde bulundu.
“Memlekete Her Hizmette Var Olacağız”
Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş’ı çiçeklerle karşılayan Ticaret Borsası Genel Sekreteri Engin Vayisoğlu, gerçekleşen ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek konuşmalarına İslam âleminin beraat kandilini kutlayarak başladı. Hatay’ın ilk Büyükşehir Belediye Başkanı olan Lütfü Savaş’a görevinde başarılar dileyen Vayisoğlu, memleket adına yapılacak her türlü hizmette var olduklarını söyledi.

2(61) 3(39) 4(26)“Şimdi Kiraya Çıkıyoruz, Yakında Kendi Binalarımızı Kuracağız”
Ticaret Borsası Genel Sekreteri Engin Vayisoğlu’na konuşmalarından ötürü teşekkür eden Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş ise 30 Mart 2014 yerel seçimlerini Hatay’da Hatay halkının kazandığına dikkat çekti. Hatay’ın büyükşehir yapılanmasının hızlı bir şekilde devam ettiğini açıklayan Lütfü Savaş; “bizler seçim süresince büyükşehir yapılanması için 6 ay gibi bir zaman diliminin sözünü vermiştik. Lojistik merkezlerin kurulacağını ifade etmiştik. Tabi bunu ifade ederken de her yerde bizlere birer bina verileceğini düşünmüştük. Maalesef seçim öncesi alınan kararlar ile seçim sonrası alınan kararlar biraz değişti. Ama bizler söz verdiğimiz gibi 6 ay gibi bir süre tamamlandığında Hatay’ın her yerinde Büyükşehir’in varlığını hissettireceğiz. Bundan hiç kimsenin şüphesi olmasın. Bu bağlam da hemen her yerde binamız olmadığı için kiraya çıkıyoruz. İlerleyen zamanlarda kendi binalarımızı da yapacağız. Tabi ki bizim bazı yerleri de isteme durumumuz var. Bu konu ile ilgili mahkeme devam ediyor” dedi.


“Demek ki Günü Birlik İş Götürdüler!”

Hatay genelinde köy ve yayla yollarında sıkıntılar olduğuna da vurgu yapan Başkan Lütfü Savaş, çalışması gereken kurum ve kuruluşların şimdiye dek günü birlik iş götürdüklerini savundu. Savaş; “ Maalesef köy ve yayla yollarımızın Hatay genelinde hep sıkıntıları var. Bu sıkıntılar son 2 ayda olmadı. Bu sıkıntılar demek ki vardı. Çalışması gereken kurum ve kuruluşlar demek ki bu işleri günü birlik götürmüşler. Biz daha yayla yollarını bir gün önce büyükşehir bünyesini aldık. Yani benim yapma şansım yoktu. Yollar ve parklar da meclise sevk edildi. Hangi evrakta ki yollar, parklar büyükşehir’in ya da ilçenin olsun diye. Şu anda komisyonlarda önümüzde ki ayda komisyondan çıkacak” dedi.

“Hatay’da İçme Suyu Sıkıntısı Var!”
Hatay genelinde altyapı ve içme suyu sıkıntısı olduğunu da dile getiren Başkan Savaş, kurak bir kış mevsiminin geride bırakıldığını işaret edip, Hatay’ın her yerini kapsayan toplam 50 yer de kuyu açmak üzere ihaleye çıkıldığını söyledi. Savaş; “Özellikle alt yapı da, içme suyunda müthiş bir sıkıntımız var. Bu sıkıntı Hatay’ın her tarafında var. Benim yaşım 50 ve ben kendimi bildim bileli bu kadar kurak kış mevsimi geçmemişti. Antakya bile sorun oldu. Biz ilk günler de kuyu açmak zorunda kaldık. Bazı kuyuları genişletmek zorunda kaldık. Bazı yerleri de iyileştirmek zorunda kaldık. Ama bunu yaparken de arkadaşlarla 70 yere müdahale etmişiz su eksiği konusunda. Şu anda da Hatay’ın her tarafında 50 civarında yer için kuyu açmak üzere ihaleye çıktık. Birçok yerimizde de yeterli suyumuz var ama altyapı yetersizliğinden o suyu yetiştiremiyoruz. Çünkü altyapıda ki bütün borular kevgirli. Her taraftan akıyor. Birçok ilçemizde aynı sorun ile karşı karşıyayız” dedi.

“Bizden Önce Başlayan Altyapı Çalışmalarını Devam Ettiriyoruz”
Göreve geldikleri günden bu yana parti gözetmeksizin her ilçeye eşit hizmet kavramı ile hareket ettiklerini ifade eden Başkan Savaş, Hassa ve Kırıkhan ilçelerinde başlayan alt yapı çalışmalarının Büyükşehir Belediyesi olarak devam ettirildiğini söyledi. Savaş; “bizler parti gözetmeksizin altyapı çalışmalarımıza şu anda devam ediyoruz. Hassa’da, Kırıkhan’da başlayan altyapı çalışmalarını devam ettiriyoruz. Başlayan ve devam eden tüm projeleri devam ettiriyoruz. Hatay’ın hangi yerinde eksiklik varsa bütün gücümüzle oraya yöneleceğiz” şeklinde konuştu.
“Takdir Hatay Halkının”
Son olarak Ramazan Çadırı ve erzak yardımı ile ilgili konunun Büyükşehir Meclisinde Ak Parti Grubundan 1 ay sonraya havale edilmesini değerlendiren Başkan Savaş; “bu konunun 1 ay sonrası için komisyona havale edilmesi demek Ramazan ayında yapacağımız erzak dağıtımını gerçekleştiremeyeceğimiz anlamına gelir. Ben bu konuyu Hatay halkının takdirine bırakıyorum” dedi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.