Arsuz’un Karaağaç Mahallesinde halk ile buluşan Lütfü Savaş’a CHP Hatay Milletvekili Av. Mevlüt Dudu, Arsuz Belediye Başkanı Nazım Culha ile CHP Arsuz İlçe Başkanı Av. Faik Çekin’de eşlik etti.
Ekmeleddin İhsanoğlu’na Destek İstediler
Karaağaç halkı tarafından alkışlarla karşılanan Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, vatandaşlarla sohbet edip sıkıntılarını dinledi. Karaağaç halkına öncelikle seslenen CHP Arsuz İlçe Başkanı Av. Faik Çekin, Cumhurbaşkanlığı seçim sürecine değindi. Çatı adayı Prof. Dr. Ekmeleddin İhsanoğlu’nun halkın seçeceği ilk Cumhurbaşkanı olabilmesi için gece – gündüz çalışacaklarını kaydeden Çekin, bölge halkından İhsanoğlu için destek istedi. İlçe Başkanı Çekin’in ardından Cumhurbaşkanlığı sürecinin ülkenin gidişatını belirleyecek bir süreç olacağını ifade eden Arsuz Belediye Başkanı Nazım Culha’da; “azami hassasiyet gösterip bu seçimlere katılıp Cumhurbaşkanı adayımızı Ekmeleddin İhsanoğlu’nu desteklemeliyiz” dedi.

İÇERÄ°K 2(59) İÇERÄ°K 3(26) İÇERÄ°K1(20) İÇERÄ°K4(2)Culha; İtibar Etmeyiniz
Arsuz Belediyesinde geride bırakılan 3 ay içerisinde yapılandırma ile ilgilendiklerine vurgu yapan Başkan Nazım Culha; “biz bu süreci 10 Temmuz tarihi ile tamamladık. Bundan sonra hizmet sürecine odaklanmış durumdayız” diye konuştu. Öte yandan, Karaağaç bölgesinde belediye temizlik yapmıyor şeklinde spekülasyonlar olduğuna da dikkat çeken Başkan Nazım Culha; “biliyorsunuz ki bölgemizde ki temizlik işlerini Envitec firması yapıyor. Bizler elimizden geldiğince bölgemiz de ulaşabildiğimiz her noktada dengeyi sağlamak istiyoruz. Bu tip söylentilere kimsenin itibar etmeyeceğinden şüphemiz yok” açıklamasına yer verdi.

Sizlere Hizmet Borcum Var
Konuşmalarında Hatay’da her ilçeye olduğu Arsuz’a da hizmet borcu olduğunu ifade eden Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş; “ben sizlerden çok büyük destek gördüm. Sizlere borcum var. Birlikte çalışarak Arsuz’u hak ettiği yere getireceğiz. Bundan şüpheniz olmasın” şeklinde konuştu.

Hatay’ın İncisi Olacak
Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş ile Arsuz Belediye Başkanı Nazım Culha’nın beraber çalışarak Arsuz’ı 5 yıl sonra Hatay’ın incisi konumuna getireceklerini kaydeden CHP Hatay Milletvekili Av. Mevlüt Dudu; “biliyorsunuz ki 10 Ağustos bizler için önemli bir süreç. Çünkü Cumhurbaşkanımızı seçeceğiz. Bunun için çok çalışmalıyız. Ekmeleddin İhsanoğlu’nu Türkiye’nin cumhurbaşkanı yapmak için hep birlikte çalışacağız” dedi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.