İskenderun’da uyguladığı eğitim ve öğretim modeli ile bir ilki başaran TEK Hazırlık Anadolu Lisesi, Türkiye’de ki özel konseptli 3 liseden biri olmayı başararak ilk mezunlarını vermenin haklı gururunu yaşadı. “Hedef Üniversite” olgusuyla öğrencilerini ezberden uzak, edinilen bilgilerin gerçek sahibi, akademik anlamda ciddi bir eğitim ile buluşturan TEK Hazırlık Anadolu Lisesi 20013/2014 eğitim öğretim yılını başarıyla tamamladı. Anemon otelde düzenlenen mezuniyet gecesi renkli görüntülere sahne olurken mezun olmanın mutluluğunu yaşayan 46 öğrenci yeni başarılara yelken açtılar. Mezuniyet gecesinin açılış konuşmasını yapan Tek hazırlık Anadolu lisesi genel koordinatörü Eren Özçelik TEK kolejinde hayallerin ve umutların gerçeğe dönüştüğüne vurgu yaptı. Özçelik ” 3 ekim 2013 te Milli Eğitim Bakanlığından aldığımız ruhsatla, Yılmaz bey’in umut ve hayalle başlattığı bu sürece başarıyla başladık. Bizim için başaramazlar diyenlerin heveslerini kursaklarında bırakarak bugün ilk mezunlarımızı vermenin haklı gururunu yaşıyoruz” dedi.

TEK KOLEJİ (1) TEK KOLEJİ (2) TEK KOLEJİ (3) y TEK KOLEJİ (5) TEK KOLEJİ (6) TEK KOLEJİ (7) TEK KOLEJİ (8) TEK KOLEJİ (9)AİLEMİZ GÜÇLENEREK BÜYÜYOR
Daha sonra günün anlam ve önemini belirten bir konuşma yapan Tek hazırlık Anadolu lisesi kurucusu Yılmaz Tunç Türkiye’nin en güçlü eğitim kadrosu olma yolunda hedefe doğru yükselmeye devam ettiklerinin altını çizdi. TEK hazırlık Anadolu lisesinin üniversiteye hazırlayan lise olgusuyla başarılı bir eğitim yılını geride bıraktığını belirten Yılmaz Tunç mezun olan öğrencilere bundan sonraki yaşamlarında başarılar diledi. Tunç sözlerine şöyle devam etti ” Bugün TEK eğitim kurumları olarak çok güçlü ve bağları kuvvetli olan bir aile olduğumuzu belirtmek isterim ki bu geceki fotoğraf ve görüntü bunun en canlı şahididir.
YÜKSELİŞ KOLEJİ İLE TATLI REKABET EDECEĞİZ
Bugün sizlere güzel bir haber daha vermek istiyorum. 2014-2015 eğitim sezonunda tatlı bir rekabet içerisinde olacağımız yeni bir kurumumuz Yükseliş kolejimiz’i eğitim ve öğretime kazandırmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Ana okulundan liseye hizmet verecek olan kurumumuzda hedefimiz ailemizi dahada güçlendirmek başarı grafiğimizi daha yükseklere taşımaktır. Sizlerle birlikte daha güçlü ve daha güzel yarınlara sahip çıkacağız” şeklinde konuştu. Konuşmaların ardından TEK Hazırlık Anadolu lisesi müdürü H. Teoman Özdemir Kurucu Yılmaz Tunç’a okulun ilk mezunları anısına plaket taktim etti. Eğitim yılını birincilikle tamamlayan Durmuş Can Güler ise yaptığı kısa konuşmada başarının azim gerektirdiğine işaret etti. Güler ” başarı azim gerektirir azim ise irade bazı hedefler vardır ki başarısız olmaya da değer, önemli olan başarı korkusunu yenebilmektir. Yeni bir yaşam sadece zihinsel başarıyla mümkündür imkansız olan her şey sadece biz onu yapana kadar imkansızdır ” şeklinde konuştu.Güler konuşmasının ardından okul soy kütüğünün ilk plakasını çaktı. Üniversiteyle hazırlayan lise olma özelliğiyle ilk eğitim öğretim döneminde 46 öğrenci mezun etmenin başarısını yakalayan TEK hazırlık Anadolu lisesinin mezuniyet gecesinde öğrenciler’in kep atma töreni ise renkli görüntülere sahne oldu.Öğrenci ailelerinin büyük heyecan yaşadıkları gecede öğrencilere başarı belgeleri ise öğretmenleri tarafından verildi. 1. Yıl pastasının okul yönetimi ve ortakları tarafından hep birlikte kesildiği gecenin finalinde ise öğrenciler havuz başında dilek balonları bırakarak bir birlerini kutladılar.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.