CHP Hatay’ın önde gelen isimlerinden Tufan Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Osman Tufan, uzun süredir beklenen büyükşehir belediye başkanlığı için aday adaylık başvurusunu Hatay İl Başkanlığı’na yaptı. CHP’den Hatay Büyükşehir Belediye Başkanlığına aday adaylığı başvurusunu coşkulu ve kalabalık bir ortamda yapan Osman Tufan, partililerin yoğun ilgisiyle karşılandı.
Konuşmasının genelinde Hatay’ın bütünlüğü, tüm inanç ve kimlikleriyle kardeşliğine dikkat çeken Osman Tufan, son aylarda Hatay’da oynanmak istenen oyunlara vurgu yaptığı konuşmasıyla büyük beğeni ve takdir topladı. Hatay Büyükşehir Belediye Başkan aday adayı Osman Tufan’ın başvuru programına Hatay Milletvekili Hasan Akgöl, CHP İl Başkanı Servet Mullaoğlu, İl 2. Başkanı Hüseyin Doğan, parti yöneticileri, Hatay’ın tüm ilçe başkanları,
Arsuz Belediye Başkan Aday Adayı Nihat Karpuz ve ekibi, kadınlar ve çok sayıda partili katıldı. Toplantıda söz alan CHP Hatay İl Başkanı Servet Mullaoğlu, Büyükşehir Belediye Başkan Aday Adayı Osman Tufan’a başarılar dileyerek, “Sayın Tufan iyi bir partilidir. Partiye büyük emeği var. Böyle başarılı değerler sayesinde CHP’nin ivmesi giderek artıyor” dedi.
CHP Hatay Milletvekili Hasan Akgöl ise, tüm adaylara eşit mesafede olduklarını hatırlatarak, “CHP’de aday olabilmenin kriterleri açıktır. Adaylarımızın örgüt içinden olması önceliğimizdir. Sonuçta, kim emek veriyorsa hakeden o olmalıdır. Herşeyden önce tabanı ve örgütü dinleyeceğiz. Tespit ettiğimiz adayın sonuna kadar yanındayız. Osman Bey’in bu partiye çok büyük emekleri var” diye konuştu.

12“SAMANDAĞ’DAN ERZİN’İN SON NOKTASINA KADAR KARDEŞİZ”
“Bizi bizden ayırmak, bizi ayrıştırmak istiyorlar. Buna kesinlikle izin vermeyeceğiz. Yüzyıllardır bir arada yaşayan Hataylılar’ın kardeşliğini kimsenin bozmaya gücü yetmeyecek” diyerek konuşmasına başlayan Osman Tufan, bu birlikteliğin CHP’nin Hatay Büyükşehir’i almasını sağlamaya yeteceğini söyledi.
CHP’nin bayrağını Hatay’ın kalesine dikeceklerini kendinden emin bir ifadeyle söyleyen Osman Tufan, yerelden genele CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun önderliğinde iktidara yürüyeceklerini ifade etti. Türkiye’de yaşanan Gezi Olaylarına dikkat çeken Tufan, verilen devrim şehitlerini rahmet ve minnetle andıktan sonra, gençler ve kadınların birlikte hareketi etmelerinin çok önemli mesajlar ve sonuçlar ortaya koyduğunu belirtirken, birlik beraberlik içinde hareket ederek çalışma yapılmasıyla birlikte, iktidarı kazanmanın doğal bir sonuç olacağına vurgu yaptı.

“SEN-BEN DEĞİL, BİZ OLACAĞIZ”
Osman Tufan, tabandan tavana, ilçe, büyükşehir belediyeleri ve Türkiye’de iktidar için “Sen-ben” şeklinde ayrışmaya izin vermeyeceklerine vurgu yaptığı konuşmasında, özellikle Hatay’ın tüm din, dil, ırk ve mezhepleriyle bir bütünlük arzederek Dünya’ya örnek olduğunun altını çizerek, “Hatay büyükşehri kazanmak için en başta inanç lazım, o inançta bizde fazlasıyla var. Seçime bu örgütle gireceğiz. Bizi sizler cesaretlendirdiniz. Hiç kimseye CHP’yi ve ülkemizi yaralamasına müsade etmeyeceğiz. CHP ve Hatay Mustafa Kemal Atatürk’ün yadigarıdır. Samandağ’dan Erzin’in son noktasına kadar kardeşiz. Bu birlikteliğe gerçekten ihtiyacımız var” şeklinde konuştu. Tufan, konuşmasının ardından partililerin tebriklerini kabul etti.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.