Ülkenin karmaşaya sürüklenmesi ile birlikte bölgemize çevrilen kuşkucu gözler yani diğer adı ile barışın temsilcileri yaptıkları bir dizi görüşmelerde Vali Lekesiz’in ve İl Emniyet Müdürümüz Ragıp Kılıç’ın görevden alınmasına yönelik oldu.
Taksim olaylarında bölgemize de sirayet eden olaylarda sakin soğukkanlı ve birleştirici faktör olan bu güçlerin görevden alınmaları isteği sadece olayın tırmanmasını isteyen güçlerindir.
Gelişmelere göre bir değerlendirme yapacak olursak protesto yapmak bir doğal haktır.
Ancak protesto insan hakları ve ihlali noktasında bir hak olmaktan çıkar, bir kaos ortamı getirir.
Şimdi bu noktada halkın güvenliği için mücadele veren Valimiz ve Emniyet Müdürümüz ne yapmıştır?
1. fotoHalkı sükûnete ve sakin olmaya davet etmiştir.
Dahası olayların tırmanmaması ve insanların can güvenliği sağlanması adına eylemlerin bitmesi gerektiğini vurgulamışlardır.
İçinde yaşadıkları topluma olan borçları ve vazifelerinin kutsallığını harfiyen yerine getirmeye gayret eden bu iki insanın görevden alınması değil bizzat görevlerinin devam etmesi talep edilmelidir.
Kaldı ki işin hakkını vermek lazım….
Türkiye’nin genelinde Hatay medeniyetler şehrini en iyi temsil eden tanıtan ve güçlendiren valimizden Hatay halkı çok memnundur.
Şimdi sormak lazım kime göre neye göre bu istek ..
Ne gibi haklı gerekçeleri var?
Bu isteği yaparken Hatay halkının fikrini almışlar mıdır?
Hayır, hiç birinin düşünülerek yapıldığına inanmıyorum. Hatay Valisi Celalettin Lekesiz, onunla birlikte koordineli hareket eden İl Emniyet Müdürümüz Ragıp Kılıç, bu bölgeye sürekli kazanımlar sağlamışlardır.
Bölgenin barışı ve birliğine verdikleri katkıları kim inkâr edebilir.
Ekonominin artışı için verdikleri mücadele ortadadır.
Toplumun huzuru ve kardeşliği düne kadar sorunsuz yürüyordu.
Mozaikler kenti Antakya da birliği ve düzeni sağlayan bu iki güç ten bölge ve içinde yaşayan halk çok memnundur.
İlerlemenin öncüleri olan valimiz ve emniyet müdürümüzün kalkınma noktasında da her konuda ön ayak olduklarını bilmeyen yoktur.
Örnek işte üniversiteler kampuslar eğitim kurumları iş adamları ile yaptıkları köprü görevleri ile gelinen noktada Hatay durumdan memnun.
Üniversitelerin, okulların yaptırım rekoru kırdığı bir kent.
Sanayisi ve turizmi ile gözbebeği olan bu bölgedeki gelişmelere ön ayak olan valimizden, emniyet müdürlerimizden rahatsızlık duymak yerine, taktir etmek gerekiyor…
Kimin rahatsızlığı nedeniyle görevden alınacaklar ki?
Hizmet adamı valimiz, huzurun temsilcisi müdürümüz her kültürü içinde barındıran Antakya gibi hassas bir bölgede olabilecek en üst düzeyde görevlerini sürdürmektedirler.
Hatay bir barış kentidir …..
Şimdi bundan rahatsızlık duyanlar karmaşayı ve gerginliği kendilerine görev addedenler o kadar ileri gittiler ki, cirit ortamını genişletmek adına önündeki engelleri kaldırmaya çalışıyorlar….
Olmaz beyler…
Hatay halkı ne kördür ne sağır ….
Her şeyi görebilecek ve algılayabilecek öngörüye sahiptir.
Kim vurduya gitmeyen bu saçma atışların dolduruşuna gelmeyecek kadar duyarlıdır.
Son yıllardaki hızlı kalkınışın adı Vali Lekesiz, inanılmaz performansı ile halkının sevgisini kazanmıştır.
Sıkıntılı olayların sebebi değil çözüm üreteni olmuşlardır. İl Emniyet Müdürümüz Kılıç ve İlçe Emniyet müdürümüz Cengiz Başar, görevlerini en üst düzeyde yerine getirmektedirler.
Cengiz Başar, ilçe bazındaki gayretli çalışmaları ile olayları en aza indirgemiş ve ciddi zararlar görmeden duruma müdahil olabilmiştir. Üstelik bu noktada İskenderun halkının gözlemlediği gerçeği hiçbir söylem ya da istem değiştiremez.
Olaylar başladığından bu yana nerdeyse sürekli görev başında olan polislerimiz ve emniyet müdürümüz Cengiz Başar’den İskenderun memnun…
Sokaklarında huzur var ….
Kimse bunun tersini söyleyerek karmaşaya davetiye çıkartmasınlar.
Başer, barış ve sükûnet adına tüm idari birimler ile uzlaşı halinde çalıştı.
Nerdeyse 24 saat görev halinde bulunan emniyet birimlerini sürekli olarak barış içinde ve denetimli tutmaya özen gösteren bu anlayışı karalamak etik değildir.
Olayların tüm gerginliğine rağmen soğukkanlı bir biçimde duruma müdahale eden emniyet amirlerimizi ve valimizin duyarlı davranışları göz ardı edilemez.
Kaldı ki şikayet yok şikayetçi yok …..
Şimdi sormak lazım kime ne oluyor da görevden alınmaları talep ediliyor….
Unutmayalım ki güneşli balçıkla sıvanmaz..
5. GURUR GECEMİZ
2. fotoGazeteniz Hatay Yaşam’ın 5. kuruluş yıldönümü gecesinde bizleri yalnız bırakmayan atanmışından seçilmişine, devlet erkanına, iş dünyasına, esnafından sivil toplum kuruluş temsilcilerine, kısacası tüm dostlarımıza gönülden teşekkür ediyorum. Sağ olun var olun. İyi ki varsınız ve bu gazetenin gerçek sahipleri sizlersiniz…

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.