Cumhuriyet Halk Partisi Hatay Milletvekili Adayı Av. Suzan Şahin 24 Haziran’da yapılacak olan 27’inci dönem milletvekilliği için seçim çalışmalarına devam ediyor.Gittiği her yerde yoğun ilgi ve sevgi gösterisi ile karşılanan Şahin, ülkemizin nitelikli büyüme potansiyelini gerçekleştiremediğini Türkiye’nin üretimde dünyanın gerisinde kaldığını, asgari ücretle çalışanın zor durumda bırakıldığının, esnafın, çiftçinin aldığı krediler yüzünden zor durumda olduklarına vurgu yaparak; “Emeklilerimiz, emekli maaşıyla geçinemiyor. Her geçen gün yoksullaşıyor. Öğretmenlerimiz, düşük maaşa ve kabul edilemez çalışma koşullarına mahkum ediliyor. Yüz binlerce genç öğretmen göreve atanmıyor. Ücretli öğretmenler yoksulluk sınırında çalıştırılıyor. Memurlar, liyakate göre yükseltilmiyor. Atama ve tayinler adaletsiz biçimde gerçekleştiriliyor” dedi.

SANAYİCİLER İSTİKRARSIZ DIŞ POLİTİKA YÜZÜNDEN PAZAR KAYBEDİYOR

Türkiye ekonomisi hakkında ayrıntılı konuşan Suzan; “KOBİ’ler borç ve vergi yükü altında eziliyor. Yüksek maliyetler nedeniyle zarar edip üretimden çekiliyor. Sanayiciler, istikrarsız dış politika yüzünden pazar kaybediyor. Küresel rekabet avantajını yitiriyor. Ülkemizin genç kuşakları, niteliksiz eğitim sisteminden zarar görüyor. Paralı eğitimden ve kötü sınav sisteminden muzdarip oluyor. Dünya sıralamasında hızla geriliyor” şeklinde konuştu.

TÜRKİYE YOZLAŞMIŞ BİR EĞİTİM SİSTEMİNİN KURBANI

İşsizlik oranının büyümesinin önüne geçilemediğini yüz binlerce gencin işsiz ve umutsuz olduğunu dile getiren Şahin Türkiye’de yozlaşan eğitim sistemi ile öğrencilerin ,işsizliğin kurbanı olduğunu söyledi.CHP Adayı Şahin;“Tek adam düzeni, baskılar ve liyakatsizlik yüzünden akademisyenleri, yetişmiş ve başarılı profesyonelleri ülkemizden göç ettiriyor. Ülkemizi bilim ve teknolojide geri bırakıyor. Türkiye, nitelikli göç veren; niteliksiz sığınmacı kabul eden bir ülke konumuna geriliyor. Tek adam rejimi, sömürünün, hukuksuzluğun ve liyakatsizliğine temel nedeni haline geliyor. Halkımızın karakteriyle bağdaşmayan tek parti devleti, milletimizin ortak aklını ve ortak vicdanını hiçe sayıyor” diye konuştu. Milletin, kaderini tek bir adama tek bir aileye, tek bir parti devletine teslim etmeyecek duygu ve cesaret duygusuna sahip olduğunu, demokratik bir anayasa ile yıkılmış tüm kamu kurumları, yozlaşmış kadroları yeniden yapacak bir güce sahip olduğunu kaydetti. Şahin;“Yoksulların, ezilenlerin ve adalet arayan mağdurların yanında cesaretle durabilecek; Hak, Hukuk ve Adalet için mücadele edebilecek bir partiye sahiptir. Bu parti, Halkın partisidir. Bu parti, Cumhuriyet’in partisidir. Bu parti, Cumhuriyet Halk Partisi’dir. Yaşasın Cumhuriyet, Yaşasın Gazi Meclis, Yaşasın Hürriyet, Yaşasın Adalet. Yaşasın Her Türlü Adaletsizliğe, Baskıya ve Sömürüye Karşı Direnen Halkımız. Yaşasın Aziz Türk Milleti” diye konuştu.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.