Hatay’ın Dörtyol İlçesi’nin Özerli Mahallesi, TOKİ Evleri karşısına yapılacak olan sentetik zeminli futbol sahası ile Numuneevler Mahallesi’ndeki Kapalı Spor Salonu’nun yanına yapılacak olan Gençlik Merkezi yatırım programına alındı. AK Parti Hatay Milletvekili Hacı Bayram Türkoğlu, Dörtyol’a spor alanında yapılacak olan kamu yatırımları ile ilgili yaptığı açıklamada “Daha çok hizmet ve daha çok yatırımla bölgemizi kalkındırıyor ve Dörtyol’umuza her yaştan insanımızın aktif spor yapmasına imkân sağlayacak yeni spor tesisleri ve gençlerimizin enerjilerini müspet alanlarda kullanacağı bir Gençlik Merkezi kazandırıyoruz” ifadelerine yer verdi.

SAMSUNG CAMERA PICTURES SAMSUNG CAMERA PICTURESTÜRKOĞLU; DÖRTYOL’UMUZDA GENÇLİĞİMİZE YATIRIM YAPIYORUZ
Dörtyol’un Özerli Mahallesi’nin TOKİ Evleri karşısında bulunan Dörtyol Belediyesi’ne ait 43 dönümlük arazinin üst kullanım hakkının, 2013 yılının Haziran ayında o dönemin belediye başkanı Fadıl Keskin’in desteği ve dönemin belediye meclisinin aldığı kararla Gençlik ve Spor Bakanlığı’na 25 yıl süre ile bedelsiz tahsis edildiğini belirten Milletvekili Türkoğlu; “Dörtyol’umuza AK Parti Hükümetimizin yatırımı olan sentetik zeminli futbol sahası için belediyeye ait olan arazinin Gençlik ve Spor Bakanlığımıza tahsisini gerçekleştiren Sayın Fadıl Keskin’e ve dönemin belediye meclis üyelerine şükranlarımı bir kez daha ifade etmek isterim” dedi. Sentetik zeminli futbol sahasının yatırım planına alındığının ve projesinin tamamlandığının müjdesini veren Türkoğlu, gerçekleşecek yatırımda ihale aşamasına girildiğini belirtti. Özerli Mahallesi, TOKİ evleri karşısındaki 43 dönümlük arazi üzerine yapılacak sentetik zeminli futbol sahasının büyük bir stadyumla da taçlanması ve sahanın hemen yanına yüzme havuzu, tenis courtu gibi spor tesislerinin de yapılması için bakanlık düzeyinde çalışmaların devam ettiğini ifade eden Türkoğlu; “Özerli Mahallemizdeki 43 dönümlük arazi üzerine yapımını gerçekleştireceğimiz spor tesislerinin yanı sıra; ayrıca Numuneevler Mahallesinde bulunan Kapalı Spor Salonu’nun hemen doğu yakasına da yeni bir Gençlik Merkezi inşa edeceğiz. Sanat, tiyatro ve spor olmak üzere bütün branşları kapsayacak şekilde Dörtyol’umuza hizmet verecek olan Gençlik Merkezi’mizin proje çalışmaları tamamlanmış ve ihale aşamasına geçilmiştir. Dörtyol’a yapacağımız Gençlik Merkezimiz hem bir sosyal yaşam alanı hem de tam bir eğitim merkezi olarak gençlerimizin enerjilerini doğru alanlara yönlendirecek ve kişisel gelişimlerine önemli ölçüde katkı sunacaktır” dedi.
ERZİN KAPALI SPOR SALONUNA KAVUŞTU
AK Parti Hatay Milletvekili Hacı Bayram Türkoğlu, Erzin’e de büyük bir Kapalı Spor Salonu kazandırdıklarını ifade ettiği açıklamasında; “Erzin’imize güzel bir kapalı spor salonu kavuşturmanın heyecanı içerisindeyiz. Kapalı Spor Salonumuz halkımızın hizmetine girmiştir. Her yaştan insanımızın sportif etkinliklerde bulunacağı Kapalı Spor Salonumuzun da ilçemize hayırlı, uğurlu olmasını temenni ediyorum” dedi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.