Hatay Valisi Sayın M. Celalettin Lekesiz, Arsuz’da yapılacak olan ilk beş yıldızlı otelin temel atma törenine katıldı. Rhossos Rotana Hotel’in temel atma töreninde konuşan Vali Lekesiz, tesisi ilimize kazandıran işadamı Abdo Karadağ’a ve ailesine teşekkür ederek, özelde Arsuz’un genelde ilimizin ve ülkemizin yatak kapasitesini de artıran ciddi ve güzel bir turizm tesisine kavuşacağını kaydetti. 2020 yılında dünyayı gezecek kişi sayısının yaklaşık 1,5 milyara, turizm gelirinin de 2 trilyon dolara ulaşacağını ifade eden Lekesiz, “Türkiye, bir taraftan kamu idaresinin turizmin gelişimine yönelik yaptığı çalışmalar, bir taraftan özel sektörün yaptığı çalışmalar sonucunda dünya genelinde uluslararası turizm sektörünün büyüdüğünden daha fazla büyüyor. Çünkü Türkiye bir kavşak noktası.Turizm sektörünün aradığı ne varsa Türkiye’de var. Geçtiğimiz yılsonu itibarı ile ülkemiz en çok ziyaret edilen ülkeler içerisinde 6.ülke olma başarısını yakaladı.”şeklinde konuştu.

2 3 4 5-Hatay İli Turizm Stratejisi ve Eylem Planı-

Vali Lekesiz, ilimizin sahip olduğu değerleri yeterli ziyaretçi sayısı ile buluşturamadığımızı da ifade ederek, “Ancak bu yönde ciddi çalışmalarımız var. Turizm sektörüne dair yapılması gerekenleri ortak akıl anlayışı ile masaya yatırıp 2020’de, 2023’de ilimiz turizm sektöründe nerede olmalı, sahip olduğumuz değerlerle paralel ziyaretçi sayısı, yatak kapasitesinin artırılması gibi konuları akademisyenlerin, sektör temsilcilerinin katılımı ile Hatay İli Turizm Stratejisi ve Eylem Planı’nı hazırladık.”dedi.Vali Lekesiz, Hatay İli Turizm Stratejisi ve Eylem Planı’nın içeriği hakkında da bilgi verdi. Arsuz Kaymakamı Fatih Baysal da, tesisin hayırlı olması dileğinde bulunarak, “Sayın Valimizin önderliğinde büyük Arsuz’u oluşturmak ve marka kent olmasını sağlamak için çaba içersinde olacağız.”dedi. İskenderun Belediye Başkanı Yusuf Civelek ise, tesisi bölgeye kazandıran işadamı Abdo Karadağ’a teşekkür ederek, hayırlı olması temennisinde bulundu. İNKO Group Yönetim Kurulu Başkanı Abdo Karadağ ise, otel hakkında bilgi vererek Arsuz’u Hatay’ın ve İskenderun’un incisi yapmak arzusunda olduklarını kaydetti.

Mimar Erdem Şeker ise otel hakkında teknik bilgi verdi.

Konuşmaların ardından otelin temeli atıldı. Kokteyl ile devam eden törene, Hatay Milletvekilleri Orhan Karasayar, Mevlüt Dudu, M.Ali Ediboğlu, Dörtyol Kaymakamı H.Hacı Özyiğit, Belen Kaymakamı Abdülaziz Aydın, İskenderun İlçe Emniyet Müdürü Cengiz Başer, işadamları, il müdürleri ile vatandaşlar katıldı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.