Vali Lekesiz’den Acılı Ailelere Taziye Ziyareti

Published on:  /   Son güncellenme  /   Yorum yapılmamış

Hatay Valisi Sayın M. Celalettin Lekesiz, 11 Mayıs 2013 Cumartesi günü Reyhanlı ilçemizde meydana gelen ve millet olarak hepimizi derinden yaralayan elim olayda hayatını kaybeden vatandaşlarımızın yakınlarına taziye ziyaretinde bulundu.Vali Lekesiz, 13 Mayıs 2013 Pazartesi günü saat 10.00’da başlayan taziye ziyaretleri kapsamında; merhum Turgay Güdük, M.Ali Şamlıoğlu, Fehmi Karaca, Ahmet Hamdi Bozkaya, Selim Arslan ve Mehmet İri’nin ailelerini ayrı ayrı ziyaret ederek başsağlığı dileğinde bulundu.

-Sağduyu Çağrısı-

12Vali Lekesiz, taziye çadırında yaptığı konuşmada, ilimizin, farklı dinlerin, dillerin, inançların ve etnik kökenlerin yüzyıllardır uyum ve ahenk içerisinde yaşayan bir il olduğunu ifade ederek, ‘İlimizde farklı renkler, desenler, çiçekler gökkuşağı misali bir güzellik oluşturuyor. Bizim güzellik olarak değerlendirdiğimiz bu hususu, zaaf olarak değerlendirip kaşımak isteyenler, farklılıklarımızı birbirine hasım etmek isteyenler olabilir. Lütfen sağduyulu olalım.’ dedi. Millet olarak tarih boyunca hangi dilden, dinden, inanıştan, etnik kökenden olursa olsun zorda kalanlara kucak açtığımızı vurgulayan Vali Lekesiz, ‘Akrabalık ilişkilerimizin, tarihi bağlarımızın bulunduğu Suriyelilere de, ülkelerinde yaşanılan olumsuzluklardan dolayı bize sığındıklarında kapılarımızı açtık. İnsani gerekçelerle ilimizde geçici olarak misafir edilen Suriyelilerle bizim Reyhanlılı, Hataylı hemşehrilerimizin birbirine düşmesini isteyenler olabilir, lütfen bu kışkırtmalara gelmeyelim.’ şeklinde konuştu. Bu menfur olayı gerçekleştirenlerin ülkemize sığınan Suriyeliler olmadığının altını çizen Lekesiz, ‘Bu hadiseyi yapanlar başka yerlerle irtibatı olan maalesef kendi vatandaşlarımızdır. Bunlardan 9’u yakalandı, konu ile ilgili çalışmalar tüm yönleriyle sürdürülmektedir.’ dedi. Lekesiz, söz konusu olayda 452 işyerinin, 293 konutun, 62 aracın ve 11 kamu binasının zarar gördüğünü, zarara uğrayan vatandaşlarımızın bu zararlarının giderileceğini de kaydederek, ‘Önemli olan birlik ve beraberliğimizi bozmamamız ve bu tür oyunlara gelmememizdir. Bu zamana kadar gösterdiğiniz sağduyulu yaklaşımdan dolayı hepinize teşekkür ederim. Hepimizin başı sağ olsun.’ dedi. Taziye ziyaretlerine; İl Jandarma Komutanı J. Alb. Mustafa Başoğlu, Vali Yardımcısı ve Altınözü Kaymakamı Ali Arslantaş, Reyhanlı Kaymakamı Yusuf Güler, İl Emniyet Müdürü Ragıp Kılıç, İl Genel Meclisi Üyesi Mustafa Yıldız, Reyhanlı Belediye Başkanı Hüseyin Şanverdi, İl Müftü Vekili Cafer Erol, bazı ilçe ve belde belediye başkanları katıldı.

Kategori:
Etiketler:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.