Özel Yükseliş Koleji sosyal sorumluluk projesi kapsamında omurilik felçliler derneğine 6 adet tekerlekli sandalye yardımında bulundu. Özel Yükseliş Koleji Ortaokul öğrencileri tarafından organize edilen kermes kapsamında hazırlanan gıda ürünleri okulda satışa sunuldu ve elde edilen gelir ile Türkiye Omurilik Felçliler derneği İskenderun şubesine 6 adet tekerlekli sandalye alındı. Tekerlekli sandalyelerin teslim töreni okul bahçesinde gerçekleştirildi. Törene İskenderun İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Güven, Sosyal Hizmetler Müdürü Yılmaz Balaman, Yükseliş Koleji kurucu ortağı Yılmaz Tunç Yükseliş Koleji Genel koordinatörü Eren Özçelik, Genel Müdür yardımcısı Aykut Davut Öktem Omurilik felçliler derneği İskenderun şube başkanı Kemal keser engelli vatandaşlarımız ve aileleri katıldılar. Törenin açılış konuşmasını yapan Yükseliş Koleji Genel Koordinatörü Eren Özçelik Yükseliş kolejinin sosyal, kültürel ve daha birçok alanda hayata değer katacağını söyledi.
PROJE (1) PROJE (2) PROJE (4) PROJE (5)ÖĞRENCİLERİME TEŞEKKÜR EDİYORUM.
Törende konuşan Yükseliş Koleji Kurucu ortağı Yılmaz Tunç fark edilmeyeni fark ettirdikleri için öğrencilerine teşekkür etti. Tunç “ öğrencilerimizin kendi çabalarıyla hazırladıkları kermesten elde edilen gelir ile bu yardımı yaptık. Öğrencilerimle bir kez daha gurur duydum, hepimiz her an engelli olmaya adayız, öğrencilerimizin bunu güzel bir şekilde organize etmeleri ve bize hatırlatmaları son derece güzel. Yükseliş koleji olarak sosyal hizmetleri, ilçe milli eğitimi ve bu tür kurumları içerisine alarak çok daha ciddi ve büyük bir kampanya yürütmeyi planlıyoruz “ şeklinde konuştu.
ENGELLERİ ORTADAN KALDIRMADA ÖNEMLİ BİR ADIM
Türkiye Omurilik felçliler derneği İskenderun şube başkanı Kemal Keser ise yaptığı konuşmada bu tür sosyal sorumluluk projelerinin engellerin ortadan kaldırılmasında çok önemli rol oynadığına dikkat çekti. Keser “ Sizler bu proje ile engellerin ortadan kaldırılmasında önemli bir görev üstlendiniz. Yükseliş koleji olarak yapılan bu çalışma bizleri ailelerimizi ve büyüklerimizi mutlu ettiniz teşekkür ediyoruz” dedi.
Konuşmaların ardından Kemal Keser tarafından Yükseliş Koleji kurucu ortağı Yılmaz Tunç’a desteklerinden dolayı plaket taktim edildi. Törene katılan İskenderun ilçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Güven ve Sosyal Hizmetler Müdürü Yılmaz Balaman dernek üyesi Engelli vatandaşlarımıza sandalyelerini taktim ettiler.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.