İlçemizin adından çok söz edilen okullarından biri olan Akçay İlköğretim Okulu, Çevre Kulübü ve Görsel Sanatlar yılsonu sergisi Halk Eğitim Merkezinde sergilendi. Büyük beğeni ve ilgi toplayan sergide özellikle Çevre Koruma Kulübü öğrencilerinin yetiştirdiği fidanlar, görülmeye değerdi.
İskenderun İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Fahrettin Çelik’in açılışını gerçekleştirdiği sergide, öğrencilerin, eserlerine gösterilen ilgiden dolayı duydukları memnuniyet gözlerinden okunuyordu. Sergi hakkında bilgi veren Sınıf Öğretmeni Hatice Gülten Kocabaş, “Sene başından bu yana öğrencilerin yapmış oldukları çalışmaları sergiliyoruz. Sergimizde yetiştirdiğimiz bitkiler, ahşap boyama, cam ve seramik üzerine boya ve ayrıca öğrencilerimizin teknoloji derslerinde yaptıkları çalışmalar yer alıyor.
Sergimizin ana teması tohumdan başlayıp büyüttükleri çam fıstığı ve hurma bitkilerini yetiştiren öğrencilerimizin neleri başardıklarını göstermektir. Öğrencilerimiz topladıkları kozalakların içerisinden çam fıstığı tohumlarını alarak, onu fidan haline getirdiler. Tohumlar 2-3 haftada fidan halini almaya başlıyor. Sadece çam fıstığının bakımı zor, az su isteyen ve güneşi çok seven bir ağaçtır. Seneye öğrencilerimiz ile birlikte meyve ağaçları yetiştirmek için çalışacağız” diye konuştu.
Bir gün açık olan sergi büyük ilgi görürken, öğrencilerin, kendileri gibi yetiştirdikleri fidanlar serginin en çok ilgi gören bölümü oldu.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.