İSSİAD Başkanı Recep Atakaş tarafından geçtiğimiz günlerde Yelken Kulübü’nde şehit ve gazi ailelerine verilen iftar yemeğinde duygu dolu anlar yaşandı.
İftar yemeğine katılan şehit yakınları ve kahraman gazilerle tek tek ilgilenen İSSİAD Başkanı Recep Atakaş, gönülleri yine fethetti.
Gerek şehitlerimiz gerekse gazilerimiz, göreve giderken geri dönüp dönmeyeceklerini bilmiyorlardı. Bu konuda herhangi bir garantileri yoktu. Ama bir şeyi çok iyi biliyorlardı, bu milletin kendilerini hiçbir zaman unutmayacağını…
Bizim milletimiz kendisine hizmet etmiş olanları unutmaz, şehitlerini unutmaz, gazilerini unutmaz, kahramanlarını unutmaz, Mehmetçiklerini hiç unutmaz…
İskenderun Sanayici ve İşadamları Derneği’nin (İSSİAD) iftar yemeğinde bunun örneğini gördük.
Ortam mükemmeldi ve tüm ayrıntılar da düşünülmüştü.
Hayırsever işadamı Recep Atakaş ülkemiz ve bölgemiz için büyük bir değer.
İşi büyük, yüreği daha büyük. Her zaman insanlara ve ülkeye katkı sağlama hedefinde.
Şehit ve gazi ailelerinin kendileri açısından önemli bir değer olduğunun altını çizen hayırsever işadamı Recep Atakaş, konuşmasında özellikle şehitlik mertebesinin Peygamberlik makamının hemen arkasından gelmekte olduğuna vurgu yaptı.
Şehitlik mertebesi rütbelerin en büyüğü…
Çünkü şehit olmak ve bir ömrün sona ermesi, her şeyin sonu demek değildir. O rütbeye ulaşan kişi milletin tüm bireylerinin gönlünde sonsuza kadar yaşarken, ona Allah tarafından da Cennet’in kapıları açılır.
Şehit ailelerinin acısı çok büyük. Yüreklerde yanan bu kor ateşi hiç sönmeyecek. Onların acısını yürekten biz de paylaşıyoruz.
Ama çok iyi biliyoruz ki, eğer ben bu yazıyı çok rahat bir şekilde kaleme alabiliyorsam, her şeyi kanuni çerçevede rahatça yapabiliyorsak, özgürsek, bunu vatanı korumak için şehit düşen kahramanlarımıza borçluyuz.
Bu ülke kahramanların yüzü suyu hürmetine dimdik ayaktadır.
Atakaş bir kez daha şehit ve gazi ailelerinin kendisine olan teveccühünü, var olan güven ve sevgi bağını perçinlemiş ve hatta daha da güçlendirmiştir.
İşadamı Recep Atakaş iftar yemeğinde şehit ve gazi ailelerine her zaman kapılarının sonuna kadar açık olduğunun altını çizdi. Şehit ve gazi aileleri de, hayırsever işadamı Atakaş’a nazik davetinden ve kendilerinin yanında olduğu için teşekkür ettiler.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.