Almanya Federal Cumhuriyeti Büyükelçilik Birinci Müsteşarı Ekonomi ve Ticaret Bölüm Başkanı Hans-Jörg Brunner ve beraberindeki heyet İTSO’ya ziyaret gerçekleştirdi.

İTSO binasında gerçekleşen ziyaret toplantısına İTSO’dan Meclis Başkanı Mehmet Binbay, Meclis Başkanvekili Okan Belli, İTSO Yönetim Kurulu Başkanvekili Bülent Seküçoğlu, yönetim kurulu üyeleri Servet Uğutmen, Adnan Mursaloğlu, Çağrı Belibağlı, Muhsin Yeter ve Genel Sekreter H.İbrahim Kocadölü bulundu.Büyükelçilik Müsteşarı Brunner, ziyaret amacına ilişkin olarak, “Türkiye’nin bu bölgesini inceleyip potansiyelini görerek Türk-Alman İşbirliği günü düzenlemek istiyoruz. Yılda 3-4 kez işbirliği günü düzenlenmekte ve yakın zamanda Zonguldak’ta böyle bir gün düzenledik. Bu işbirliği gününe 85 iş adamı katıldı ve bazı iş görüşmeleri gerçekleşti.

Şu an bizim hedefimiz Alman iş adamlarını Türkiye’ye getirmek. Türkiye’de şu an 5000 Alman firması faaliyet gösteriyor ve buna her yıl 500 firma daha ekleniyor. Bu yüzden bu gelişen durumu daha da gelişmesine yardımcı olmak için Türk-Alman ekonomi günü yapmak istiyoruz’’ dedi. İTSO Meclis Başkanı Mehmet Binbay ise, yaptığı değerlendirmesinde, “Türkiye’nin ithalatı  ihracatının iki katı. Biz Türk iş adamları olarak dış ticaret açığını kapatmak istiyoruz. Bu nedenle sizlerin aracılığıyla Alman iş adamlarını İskenderun’a davet ediyoruz” şeklinde görüş ortaya koydu. Ziyaretin sonunda Ticari Müsteşar Brunner’e günün anısına üzerinde ‘İskenderun Güvercini’ resmi olan fincan takımı hediye edildi.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.