Şiddetli baş ağrısı durumunda ağrı kesici kullanımının yaygın olduğu bir dönemde, Orhan Yolcu’nun başına gelen aslında beyin kanamasından başka bir şey değildi…

Baş Ağrısı Şikayeti Beyin Kanaması Çıktı..

Özel İskenderun Gelişim Hastanesi Acil Servisi’ne şiddetli baş ağrısı şikayetiyle başvuran Orhan Yolcu’nun beyin kanaması geçirdiği anlaşıldı. Sadece baş ağrısı yaşadığını belirten Orhan Yolcu’nun durumu Acil Servis Hekimi Dr. Yetiş Ümit Toprak’ın dikkatini çekince, tüm incelemeler beyin kanaması ihtimali üzerinde yoğunlaştı. Yolcu’nun durumunun beyin kanaması olduğu anlaşılınca, Beyin-Sinir ve Omurilik Cerrahisi  Uzmanı Op. Dr. Selçuk Gözcü’nün talimatıyla ameliyathane hazırlandı ve ardından zamanla yarış başladı.  Evli ve iki çocuk babası Orhan Yolcu’nun ameliyathanede yaşam ile ölüm arasındaki mücadelesi sürerken, Op. Dr. Selçuk Gözcü ve ekibi zamanı ve teknolojiyi çok iyi kullandı. Op. Dr. Selçuk Gözcü, başarılı geçen cerrahi operasyon sonrası beyin kanamasının durdurulduğunu ve beyinde hasar oluşmaması için her türlü girişimin yapıldığını belirterek, yoğun bakım süreci sonrası hasta Orhan Yolcu’nun bilincinin yerine geldiğini söyledi. Doktor Selçuk Gözcü, “ameliyathaneye alındığında bilinci tamamen kapalı ve derin koma halindeydi. Ciddi risklerle ameliyathaneye alınırken, riskin büyüklüğü bilgisi de ailesine ve tüm yakınlarına anlatıldı. Netice itibariyle zor bir cerrahi operasyonda zamanla yarışı ekibimle birlikte hastamız Orhan Yolcu kazandı. Operasyon sonrası hastamızın bilinci yerine geldi.  İyileşme sürecinden sonra rehabilitasyon süreci olacak. Hayati tehlikeyi atlattı. Hastayı hayatta tutmayı başardık.” Dedi.

Yoğun bakım sürecinden sonra servise alınan Orhan Yolcu’nun babası Şekip Yolcu, Özel İskenderun Gelişim Hastanesi Sahipleri Metin Yıldız ile Mahir Taner’e başarılı hekim kadrosu ve teknoloji yatırımlarından dolayı teşekkür ederek, “Önce Allah’ın sonra da Doktorumuz Selçuk Gözcü’nün sayesinde  oğlumuz sağlığına kavuştu. İskenderun’da böylesi geniş imkanlarla donatılmış bir hastane olması hepimiz için büyük bir şans” dedi.

 

 

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.