BAŞKAN MEHMET DÖNMEZ’DEN ŞEHİTLİK ZİYARETİ
İskenderun Belediye Başkanı Mehmet DÖNMEZ, Ramazan Bayramı münasebetiyle Şehit Asker ve Polislerin kabirlerini ziyaret etti.
Ramazan Bayramı münasebetiyle Şehitlikte düzenlenen programa katılan Başkan Mehmet DÖNMEZ, görevleri başında vatan müdafaası sırasında şehit olan asker ve polis kabirlerini ziyaret ederek birer karanfil bıraktı.
İcra edilen program kapsamında; Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, kutsal vatan topraklarımızın bütünlüğü ve necip milletimizin selameti adına canlarını feda ederek şehadete intikal eden tüm aziz şehitlerimizin manevi huzurunda ‘1’ dakika saygı duruşunda bulunulmasını takiben İstiklal Marşımız okundu.
Ardından aziz şehitlerimizin ruhlarına izafeten Kur’an-ı Kerim okunmasının akabinde ülkemizin ve milletimizin bekası için eller semaya açılarak dualar edildi.
Daha sonra bütün şehitlerin kabirlerini tek tek ziyaret eden ve şehitlerimizi dua ile yâd eden Başkan Dönmez, “Rabbim, bu toprak için, bu vatan için ve bu bayrak için can veren bütün şehitlerimizin mekânlarını cennet eylesin. Evlâtlarını vatanın bağrına emanet eden şehit aileleri için bayramlar buruk geçer. Ancak bizler de şehit yakınlarımızın evlâdı, kardeşi, ağabeyiyiz. Bütün şehit ailelerimize sabırlar diliyor, bayramlarını tebrik ediyorum. Bütün şehitlerimiz için ne yapsak azdır. Ruhları şâd olsun” diye konuştu.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.