İskenderun Cumhuriyet Anadolu Lisesi’nin Milli Eğitim Bakanlığı ve TÜBİTAK işbirliğiyle gerçekleştirilen, TÜBİTAK Bilim Fuarı proje sergisi İskenderun Belediyesi 2 Nolu Çay Bahçesi’nde düzenlendi.
İskenderun Cumhuriyet Anadolu Lisesi’nin TÜBİTAK Bilim Fuarı Proje sergisinin açılış törenine, İskenderun Belediye Başkanı Dr.Yusuf H.Civelek, İskenderun İlçe Emniyet Müdürü Cengiz Başar, İskenderun İlçe Milli Eğitim Müdürü Muharrem Keleşoğlu, bazı okul müdürleri, öğretmen ve öğrenciler katıldı.DSC_0460
Açılışta konuşan İskenderun Cumhuriyet Anadolu Lisesi Müdürü Nurettin Asıl, Tübitak Bilim Proje Fuarının ülkemizde bin okulda gerçekleştirildiğini belirterek, “Ülkemizin bilime ve bilim adamına çok yoğun ihtiyacının olduğunu hepimiz biliyoruz. Öğrencilerimiz yaklaşık 3.5 aydır yoğun bir çalışma temposu içinde bu bilimin, araştırmanın hazzını, mutluluğunu yaşadılar. Yaptıkça kendilerine özgüven geldi. Bunun ne kadar mutluluk verici olduğunu bir kez daha görmüş oldular. Öğrencilerimizin ufku genişledi ve umarım bu genç arkadaşlarımızın arasında gelecekte ülkemizin kaderini değiştirecek buluşlara imza atan öğrenciler olacaktır” dedi.
TÜBİTAK Bilim Fuarı Proje sergisinin açılışını, İskenderun Belediye Başkanı Dr.Yusuf H.Civelek, İskenderun İlçe Emniyet Müdürü Cengiz Başar, İskenderun Milli Eğitim Müdürü Muharrem Keleşoğlu birlikte gerçekleştirdi.
Belediye Başkanı Dr.Yusuf H.Civelek ve diğer konuklar, TÜBİTAK Bilim Fuarı Proje Sergisi’ni gezerek inceledi.DSC_0479DSC_0536
Projelerle ilgili öğrencilerden bilgi alan Belediye Başkanı Dr.Yusuf H.Civelek, öğrencilere başarı diledi.
İskenderun Cumhuriyet Anadolu Lisesi’nin 6 danışman öğretmen rehberliğinde, 78 öğrenci ve 40 projeyle TÜBİTAK Bilim Fuarı Sergisi’ne katıldığı belirtildi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.