Geçtiğimiz günlerde olağanüstü kongresini yapan İskenderunspor 1967 Kulüp yönetimi, İskenderun Belediye Başkanı Dr.Yusuf H.Civelek’i makamında ziyaret etti. Ziyarette yaptığı konuşmasında, kongrede 21 kişinin yönetime geldiğini anımsatan İskenderunspor 1967 Kulüp Başkanı Sedat Uysal, takımın kampta olduğunu, son hazırlık maçını Beşiktaşspor Ümraniye Tesisleri’nde, Beşiktaşspor ile yapacaklarını söyledi. Sezonun başlayacağını, İskenderun Belediyesi’nin kulübe altyapı kazandırmak amacıyla tesis yapacağını anımsatan İskenderunspor Kulüp Başkanı Sedat Uysal, tesiste öncelikle antrenman saha kısmının bitirilmesinin önemli olduğunu dile getirdi. İskenderunspor 1967 Kulübü Başkanı Sedat Uysal ve yeni yönetim kurulu üyelerinin ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getiren Belediye Başkanı Dr.Yusuf H.Civelek, “İskenderunspor tarihinde belki de bir ilke imza atıyorsunuz. İskenderunspor’un artık sırtı yere gelmez. Temeller atıldı” dedi.

Futbol birleştirir

Futbolun birleştirici olduğunu belirterek, 28 mahalleden gençlerin katılımıyla Mahallelerarası Futbol Turnuvası düzenlendiğini anımsatan Belediye Başkanı Dr.Yusuf H.Civelek, sporda başarı kaydedenlerin İskenderunspor’da profesyonelliğini sürdüreceğini kaydetti. İskenderun’da sportif faaliyetler düzenlendiğini ve spor tesisleri de kazandırıldığını hatırlatan Belediye Başkanı Dr.Yusuf H.Civelek, bu kapsamda Rauf Denktaş Buz Pateni ve Tenis Kortlarının yapımının tamamlandığını ve çevre düzeninin ardından hizmete açılacağını söyledi. İskenderun’un zemin ve doğasıyla birçok spora uygun olduğunu belirten Belediye Başkanı Dr.Yusuf H.Civelek, “İskenderun, yamaç paraşütünde Türkiye’nin en önemli yerlerinden biri” dedi. İskenderunspor’a altyapı kazandırılması amacıyla tesis yapılacağını belirten Belediye Başkanı Dr.Yusuf H.Civelek, “Belediye olarak üstümüze düşeni yapacağız. Yeter ki herkes birlikte olsun. Taşıma suyla değirmen dönmeyeceğini gördük” diye konuştu. Futbolun lokomotif branş olduğunu belirten İskenderunspor 1967 Kulüp Başkanı Sedat Uysal, “İskenderunspor olarak sporun birçok dalında faaliyet göstermek için çalışmalar yapacağız. Kulübün kurumsallaşmasını tamamlayıp, çeşitli branşlarda sporcular yetiştirmek istiyoruz.  İskenderun’daki potansiyeli kullanıp, yetişecek sporcuları Milli Takıma ve önemli takımlara vermeyi hedefliyoruz” diye konuştu.

Toplumun genel ihtiyaçlarına yönelik çalışıyoruz

Halka hizmet anlayışıyla kalıcı çalışmalar yapıldığının altını çizen Belediye Başkanı Dr.Yusuf H.Civelek, halkımızı denizle buluşturacak olan iskelenin kazık çakım çalışmasının sürdüğünü söyledi. Belediye Başkanı Dr.Yusuf H.Civelek, “İskelede çalışmayı seyrederken büyük keyif aldım. İskele, beni su çalışmamız kadar heyecanlandırıyor. Toplumun genel ihtiyaçlarına yönelik çalışmalar yapıyoruz. Drenaj kanalları, çöp fabrikası, itfaiye, iskele, köprü bunlar çok önemli. Köprü, ömrünü tamamlamıştı. Köprünün birinci bölümünün yapımı bitti, ikinci bölüm yıkıldı ve yapımına başlanacak” diye konuştu. Kurumlarla diyalog halinde çalışıldığını belirten Belediye Başkanı Dr.Yusuf H.Civelek, kentimiz için bir arada olmamızın önemine değindi.

Başkan’a İskenderunspor forması hediye edildi

İskenderun Belediye Başkanı Dr.Yusuf H.Civelek’e, ziyarette, İskenderunspor’un forması hediye edildi. Ziyarete katılan işadamı Nuri Üysen’e, 30.Uluslararası İskenderun Turizm ve Kültür Festivali’ne katkısı nedeniyle teşekkür plaketi veren Belediye Başkanı Dr.Yusuf H.Civelek, İskenderunspor yeni yönetimine başarı diledi ve konuklarıyla birlikte fotoğraf çekildi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.