Saygı duruşu ve istiklal marşımızın okunmasıyla başlayan toplantının açılış konuşmasını AK Parti İskenderun ilçe başkanı Uğur Feriz yaptı. Feriz AK Parti döneminde İskenderun’da bu güne kadar yapılmayan hizmetlere imza atıldığına dikkat çekerek önümüzdeki seçimlerde İskenderun belediyesinin AK Parti saflarına katılması için yoğun çaba gösterdiklerini belirterek çalışmalara katılan destek veren tüm partililerine teşekkür etti.  AK Parti İl Başkanı İsmail Kimyeci ‘ise yerel seçimlerde Hatay’da % yüz

başarı hedeflediklerini söyledi. Kimyeci seçim tarihi ne olursa olsun TBMM’nin çalışmalarına başlamasıyla birlikte Hatay’da %yüz başarı için çalışmaya start  verdiklerini söyledi. Büyük şehir yasası Hatay’ı bölmeyecek birleştirecek.

AK Parti Hatay Milletvekili Orhan Karasayar’ın özellikle büyük şehir yasası ile ilgili konuşması ise günlerdir yaşanan tartışmalara bir anlamda nokta koydu. İskenderun’un bir karış toprağını kimseye veremem diyen Karasayar büyük şehir yasasında yapılan hatanın düzeltilmesi için önerge verdiklerini ve önergenin % 99 kabul göreceğini belirterek İskenderunluların rahat olmalarını istedi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.