MMK Rusya Genel Müdürü Boris Dubrovskiy, Türkiye’de üretim faaliyetlerini geliştirmeyi sürdürürken, bulunduğu bölgelerde sosyal sorumluluğa sahip şirket statüsünü de pekiştirdiğine dikkat çekti.
MMK Rusya Genel Müdürü Boris Dubrovskiy yaptığı yazılı açıklamada, MMK Türkiye’nin 2012 yılının birinci çeyreğinde metal ürün imalatının, 2011 yılı dördüncü çeyreğindeki imalat rakamlarını yüzde 9 geçerek 253 bin tona ulaştığını söyledi.
Boris Dubrovskiy, açıklamasında istatistiki bilgiler vererek MMK’nin Türkiye yatırımının önemine dikkat çekerek şöyle dedi: “MMK’nın Türk üretim tesislerinde (ММК Metalurji) metal ürün imalatı, 2012 yılının birinci çeyreğinde 253 bin tondur, ki bu 2011 yılının dördüncü çeyreğinin göstergelerinden % 9 oranında daha yüksektir. Dolayısıyla 2012 yılının birinci çeyreğindeki kazanç, 2011 yılının dördüncü çeyreğinin göstergelerini % 31 aşarak, 215 milyon USD’a ulaşmıştır. MMK, ‘tahmini 2012 yılının sonuna doğru’ Türkiye tesislerini tam kapasite üretime geçirmek için aktif bir biçimde çalışmaktadır. “
MMK A.Ş. Genel Müdürü MMK Rusya Genel Müdürü Boris Dubrovskiy, Avrupa’nın ve bölgenin ekonomik gerçeklerinden doğan dış faktörlerin etkisini göz önünde bulundurarak faaliyetini sürdürdüğünü vurgularken, Türkiye demir-çelik pazarının ciddi oyuncularından biriyle potansiyel ortaklık da dahil olmak üzere, mevcut imkanları gözden geçirmenin normal bir süreç olduğunu belirtti.
Boris Dubrovskiy, açıklamasının devamında şöyle dedi: “Bugün dünyadaki makroekonomik durumdan, Avrupa’nın ve bölgenin ekonomik gerçeklerinden ve ayrıca Türkiye demir-çelik pazarının bugünkü eğilimlerinden doğan dış faktörlerin etkisini göz önünde bulundurarak faaliyetini sürdürmektedir. Böylelikle, her sorumlu şirket gibi MMK Metalurji de, verimliliğin arttırılması ve bundan sonraki gelişim için, Türk demir-çelik pazarının ciddi oyuncularından biriyle potansiyel ortaklık da dahil olmak üzere, mevcut imkanları gözden geçirmenin normal bir süreç olacaktır.
İş süreçlerinin yanı sıra MMK, Türkiye’de bir Rus iş temsilcisi olarak, kendi faaliyetinin sosyo-ekonomik yönlerini de objektif bir biçimde değerlendirmektedir. Biliyoruz ki, bu bölgedeki ilk Rus demir-çelik işletmesi olarak MMK Metalurji, vergi makamları ve resmi organlar da dahil olmak üzere bölgesel Türk makamlarının ilgi merkezinde bulunmaktadır.
MMK’nın temel üretim sahasının faaliyette bulunduğu Hatay ilinin resmi makamları kısa bir süre önce, Türkiye Cumhuriyeti’nin önde gelen bu sanayi bölgesinde yerleşik bulunan işletmeler arasında gerçekleştirilen ödüllendirme çerçevesinde, MMK’nın faaliyetlerini takdir ettiler. Ödüllendirme, farklı alanlarda gerçekleştirildi. MMK Metalurji, üç farklı alanda aday gösterildi. ‘En Çok Yatırım Yapan Mükellefler’ adaylığında Şirket birinci sırayı aldı. ‘En Çok İstihdam Sağlayan Mükellefler’ adaylığında MMK’nın Türkiye tesisi ilk beş lider arasına girdi ve ikinci sırayı aldı. Türkiye’den ihracat yapmak MMK için temel hedef olmamasına rağmen, MMK Metalurji ayrıca ‘En Çok İhracat Yapan İlk Beş Mükellef’ arasına dahil oldu. MMK, Türkiye’de üretim faaliyetlerini geliştirmeyi sürdürmekte ve bulunduğu bölgelerde sosyal sorumluluğa sahip şirket statüsünü pekiştirmektedir.”

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.