Kentin zirvesi İskenderunspor’da buluştu

Tarihi İskenderunspor kongresinden, kentimizde spor tarihi adına en iyi yönetimi oluşturuldu. Kuşkusuz bu büyük buluşmanın başmimarı olan hayırsever işadamı Nuri Üysen, İskenderunspor Kulüp Başkanı Sedat Uysal ile İDÇ Spor Kulübü Başkanı Cengiz Gül’ü sahnede buluşturarak, iki kulübün birleşmesi adına tarihi bir adım daha atmış oldu. İskenderunspor 1967 Kulübü’nün olağanüstü kongresi sonrasında Sedat Uysal yeniden başkan seçilirken, oluşturulan yeni yönetim takdir topladı. İskenderun Belediye Kültür Sarayı’nda gerçekleştirilen olağanüstü genel kurulun divan başkanlığını İDÇ Spor Kulüp Başkanı Cengiz Gül yaptı. Kongrede konuşma yapan AK Parti Hatay Milletvekili Orhan Karasayar, İskenderunspor 1967 Kulüp Başkanı Sedat Uysal, İDÇ Spor Kulübü Başkanı Cengiz Gül, sporda altyapının önemine değinerek, Belediye Başkanı Dr.Yusuf H.Civelek’e İskenderunspor’a altyapı kazandırmak amacıyla yapacağı tesis dolayısıyla teşekkür ettiler. Saygı duruşu ve istiklal marşının okunmasıyla başlayan kongrede tüzük değişikliği oybirliğiyle kabul edilerek 11 olan yönetim kurulu sayısı 21’e çıkartıldı.

MUHTEŞEM KADRO

Divan Başkanı Cengiz Gül, İskenderunspor 1967 Kulübünün 21 kişilik listesini görev dağılımıyla birlikte tek tek okuyarak Başkan Sedat Uysal, Başkanvekili Mustafa Baştuğ, Asbaşkan Futbol Şube Sorumlusu Levent Yılmaz, Asbaşkan Mali İşler Sorumlusu Nevzat Barak, Asbaşkan Hukuk İşleri Sorumlusu Ali Dündar Çetin, Genel Sekreter Çağrı Belibağlı, Basın sözcüsü Müfit Tennioğlu, yönetim kurulu üyeleri Aksel Butros, Kazım Yıldız, Edip Zelluh, Ali Dündar Çetin, Anıl Abacı, Süleyman Çelik, Levent Hakkı Yılmaz, Hüseyin Fırat, Sinan Yeşilyurt, Ökkeş Demirel, Adnan Çalışkan, Bayram Alpagül, Mustafa Çöloğlu, Cemil Uğutmen, Ahmet Öz ve Nuri Üysen’den oluştuğunu, Ömer Baysal’ın da genel menejer olarak kulüpte görev aldığını duyurdu ve okuduğu listeyi delegenin oyuna sundu. Salonu dolduran delegeler açık oylama ile tek listeyi onaylayarak İskenderunspor 1967 Kulübü’nün yeni yönetimini göreve seçti.

İSKENDERUNSPOR-İDÇ SPOR EL ELE

İskenderunspor’un yeni yönetim listesinin oluşumunda önemli rol oynayan işadamı Nuri Üysen, seçim sonrası söz alarak divan başkanı ve İskenderun Demir Çelik Spor Kulüp Başkanı Cengiz Gül ile İskenderunspor kulüp başkanı Sedat Uysal’ı yanına çağırarak tarihi bir kararı açıkladı. Hayırsever işadamı Üysen, İDÇ Spor  ile üçüncü lig temsilcisi İskenderunspor’un birleşmesine ilişkin ilk adımın atıldığını vurgulayarak “İki taraf için de resmi süreç başlatılmıştır. Hayırlı olmasını diliyorum” ifadesinde bulundu.

 

 

YÖNETİM KURULU YEDEK LİSTESİ

1. SAİT DENİZ

2. DADER YILMAZ

3. ALİ ÖZYURT

4. ERKAN KARACA

5. HAMDULLAH SÖNMEZ

6. İBRAHİM YİĞİT

7. 7. KAZIM ÇAKIR

8. MUSA FALAY

 

KULÜP GENEL MENAJERİ : ÖMER BAYSAL

DENETİM KURULU ASİL LİSTESİ

  1. SALİM KÖYBAŞI
  2. MEHMET YILMAZ
  3. MEHMET ÖZEL

DENETİM KURULU YEDEK

1. MEVLÜT ÖZER

2. NECDET SARIKAYA

3. M.EMRE KURAN

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.