1Gazeteniz Hatay Yaşam, 7. kuruluş yıldönümünü düzenlediği muhteşem geceyle kutladı. İskenderun İskele Cafe Kır Bahçesi bölümündeki yoğun davetli topluluğunun katılım gösterdiği gecede coşku hakimdi. 7. kuruluş yıldönümü dolayısıyla gerçekleştirilen gecede konuşan Hatay Yaşam Gazetesi İmtiyaz Sahibi Sadullah Aslan, gazete ve www.hatayyasam.com internet portalının, tarafsız ve ilkeli haber anlayışını koruyarak bugünlere geldiğini söyledi. Yayın hayatında dik duruşlarından hiçbir zaman taviz vermediklerinin altını çizen Aslan,“Biz, bugüne kadar sadece gazetecilik yapmaya çalıştık. Bundan sonra da aynı anlayışla yayın hayatımızı sürdüreceğiz. Sizlerin ve değerli okurlarımızın desteğiyle çığ gibi büyümeye devam edeceğiz. Bize göstermiş olduğunuz güven ve ilgi için sonsuz teşekkürler. 8. birlik ve beraberlik dayanışma gecemizde buluşmak üzere, iyi eğlenceler diliyorum” dedi.Aslan’ın konuşmasının ardından plaket törenine geçildi. İş ve çeşitli sektör gruplarından başarılı isimlere bölge ekonomisine katkıları, topluma yararlı hizmetleri ve sosyal sorumluluk projelerine katılımları dolayısıyla birer plaket takdim edildi.
2PLAKET TÖRENİ GECEYE RENK KATTI
İlk olarak Nursan Grup Şirketler Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Ramazan Keleş, İskenderun Kuyumcular ve Saatçiler Odası Başkanı Uğur Fırat ve Romanya İskenderun Fahri Konsolosu Faruk Rende, alkışlar arasında sahneye davet edildi. Keleş, Fırat ve Rende’ye plaketlerini Tufan Şirketler Grubu Başkanı Osman Tufan takdim etti.
Metal At Grup Şirketler Yönetim Kurulu Başkanı Yakup Bozatlı adına Yönetim Kurulu Üyesi Abdullah Bozatlı, Davut Grup Şirketler Yönetim Kurulu Başkanı Alper Davut, Limakport İskenderun Genel Müdürü Cem Aysel, Yücel Boru Genel Müdürü Dilaver Gündüz, MMK Metalurji Genel Müdürü Yuri Chaikovski adına MMK İdari İşler Müdürü Cengiz Aslan ve Hatko Grup Şirketler Yönetim Kurulu Başkanı Nejan Hatko, plaketlerini Öztrans Yönetim Kurulu Başkanı Yusuf Dönmez’in elinden aldı.
Biçer Beton Yönetim Kurulu Başkanı Galip Biçer’e, Cansu Antrepo Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Aslan’a, MAB Makina Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Ali Bulut’a, işadamı Atıf Ceritbinmez’e, mimar Habip Turhaner’e, işadamları Mehmet Çetin ve Harun Yavuz’a plaketlerini Akdeniz Tüccar ve Sanayici İşadamları Derneği Başkanı (ATSİAD) Şekip Abacı takdim etti.Başkan Abacı, yaptığı konuşmada, “Her basın kuruluşu kentimiz için büyük önem taşıyor. Kuşkusuz yerel bir gazetenin ayakta kalması meşakkatli bir iş. Hatay Yaşam Gazetesi’nin çalışanları ve ekibiyle, gazeteci kardeşim Sadullah Aslan’ı yürekten kutluyorum. Esnaf, sanatkar ve iş dünyasının, yaşamış olduğumuz şehrin yerel basınına sahip çıkması gerektiğini düşünüyorum. Güçlü basın kuruluşları İskenderun’un gücüne güç katacaktır” diye konuştu.
İskenderun Belediye Meclis Üyesi Musa Bayırlı’ya, işadamı Muammer Mollaoğlu’na, Yükseliş Koleji Yönetim Kurulu Başkanı Yılmaz Tunç’a, mimar Mehmet Ali Çarpar’a, İskenderun Şehir Kulübü Başkanı Semir Yıldız’a veGenç MÜSİAD Hatay Şube Başkanı Yusuf Arslan’a plaketlerini, İTSO Yönetim Kurulu Üyesi Bülent Seküçoğlu verdi.
Gecede sürprizlerde yaşandı. Bölgemizin başarılı Kalp ve Damar Cerrahisi Uzmanı Doç.Dr.Adnan Celkan, geçtiğimiz aylarda kusursuz bir cerrahi operasyonla hayata döndürdüğü, aynı zamanda Hatay Yaşam Gazetesi İmtiyaz Sahibi Sadullah Aslan’ın babası Hasip Aslan’ın elinden plaketini aldı. Dr.Yavuz Selim Yıkıcıda, yine Hasip Aslan’ın elinden plaket aldı. Sağlığına kavuşturduğu hastasının elinden plaket alması, Doç.Dr.Adnan Celkan açısından farklı bir sevinç ve gurur kaynağıydı.
Son olarak alkışlar arasında sahneye davet edilen eczacı Anıl Taşkın, avukat Aslı Burkut İlhan, genç girişimci ve Doğan Kırtasiye İşletmecisi Kübra Çalışkan, Bestece Parti Evi İşletmecisi Gözde Gürdaş Kavgacı ve Asi Haber Gazetesi İmtiyaz Sahibi Sabriye Sönmez’e plaketlerini, Atakaş Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Asistanı Gülçin Uzel verdi.
Gecenin sunumunu gerçekleştiren İskenderun Namık Kemal Ortaokulu Edebiyat Öğretmeni Celile Reyhandalı da, kusursuz sunumuyla konuklardan tam not aldı.
3ÜSTAD “ZEKAİ TUNCA” SAHNEDE
Plaket töreni sonrasında, Türk Sanat Müziği’nin güçlü sesi, ünlü ses sanatçısı ve bestekar Zekai Tunca sahne aldı. Güçlü alkışlarla sahneye davet edilenve “İmkansız” parçasıyla geceye hızlı bir giriş yapan Tunca, konukların coşkulu alkışlarıyla seslendirdiği birbirinden güzel şarkılarla geceyi ölümsüzleştirdi. Konuklara sanat müziği ziyafeti veren Zekai Tunca, şarkılarının bir bölümünü seyircilerin arasında okudu.
4 5 67. YILDÖNÜMÜ PASTASI KESİLDİ
Ünlü sanatçı Zekai Tunca, konserinin ilk bölümünü tamamladıktan sonra gazetenin 7. yıldönümü pastası kesildi. Hatay Yaşam Gazetesi İmtiyaz Sahibi SadullahAslan ve gazete çalışanları, konuklarla birlikte dev pastayı kestiler. Söylediği şarkılar ve sahne performansıyla izleyicilerden tam not alan Tunca, seyirci ile kurduğu sıcak, içten ve esprili iletişimle konuklarını mest ederken, hayranlarıyla da bol bol fotoğraf çektirdi.Program, gecenin ilerleyen saatlerine kadar sürdü.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.