Çelik-İş Sendikası İskenderun ve bölge genelinde iftar yemeklerine devam ediyor. Belli bir program çerçevesinde gerçekleştirilen iftar yemeği bu kez MMK Metalurji A.Ş. ile Ekinciler demir ve Çelik A.Ş.’de çalışan Çelik-İş üyesi ve aileleri için gerçekleştirildi. Payas Falez Restoran’da gerçekleştirilen iftar yemeğine, Hak-İş Konfederasyonu Genel Başkan Yardımcısı, Çelik-İş Sendikası Genel Başkanı Cengiz Gül, Çelik-İş Sendikası Mali Sekreteri Bayram Altun, Genel Eğitim Sekreteri Recep Akyel, MMK Metalurji Genel Müdürü Vitaliy Galkin, MMK Metalurji İnsan Kaynakları ve İdari Müdürü İ. Halil Kürkçü, Çelik-İş Sendikası İskenderun Şubesi Mali Sekreteri Murat Kayış ile MMK ve Ekinciler ’de çalışan işçiler ile diğer bazı konuklar katıldılar.

çelik mmk 1 çelik mmk 2 çelik mmk 3MMK Metalürji Genel Müdürü Galkin “MMK çalışanlarından birlikteliğinden memnun oldum”

İftar etkinliğinde tercüman araçlığıyla sahnede bir konuşma yapan MMK Genel Müdürü Vitaliy Galkin özetle “Değerli arkadaşlarım. Öncelikle çok sevdiğim genel başkanınıza ve diğer sendika yöneticilerine teşekkür ediyorum. MMK çalışmalarının bu derece sıkı dostluk kurup, bir arada olmalarından, birlikteliğinden memnun oldum. Böyle bir ekiple MMK olarak daha ileriye gideceğimize, sektörde daha iyi yerlere geleceğimize inanıyorum. Sizlere, ailelerinize, sağlık, başarı ve mutluluklar diliyorum. Sizlere ve ailelerinize ayrıca hayırlı ramazanlar temenni ediyorum” diye konuştu.

çelik mmk 4 çelik mmk 5 çelik mmkGenel Başkan Cengiz Gül “Çalışanların sıkı dostluğu beraberlik getirir…”

MMK Genel Müdürü Galkin’den sonra söz alan Çelik-İş Sendikası Genel Başkanı Cengiz Gül ise “Sevgili MMK ve Ekinciler Demir Çelik çalışanları. 11 ayın sultanı Ramazan ayındayız. Mübarek ramazan ayınız tekrar hayırlı olsun, hepimiz için hayırlara vesile olsun. Sayın Galki’nin söylediği gibi çalışanların sıkı dostluğu, beraberliği getirir. MMK genç bir işletme. Körfezin ve Türkiye’nin bir yıldızı olarak giderek parlayacak. Bu yıldızı MMK çalışanları işverenle birlikte yaratıyor. Bu ortama olanak tanıyan MMK Metalurji yönetim kuruluna teşekkür ediyorum. Önümüzdeki süreçte MMK’da çalışan sayısının artacağına inanıyorum. Çelikhanenin de devreye girmesiyle bölgede MKK’nın işsizliğin azalmasına katkı sunacağına inanıyorum. Ekinciler Demir çelik A.Ş’nin kapanışı, zor günleri ve yeniden bugünlere gelişindeki zor süreci bilenlerdenim. Ekinciler çalışanları her zaman birlik ve beraberliklerini korumasını bildiler. Gelecek günlerinizin bugünden daha güzel olmasını temenni ediyorum. Allah birlik ve dirliğinizi bozmasın. Ramazan ayının bereket ve hayırları üzerinize olsun” şeklinde konuştu. Genel Başkan Gül alkış alan konuşmasının ardından MMK Metalurji Genel Müdürü Galkin ile İnsan Kaynakları Müdürü Halil Kürkçü’ye üzerlerine MMK ve Çelik-İş yazılı birer forma hediye etti. Gece, çekilen hatıra fotoğraflarıyla son buldu.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.