Hatay’ın İskenderun ilçesinde CHP ilçe örgütü şehrin en işlek meydanına astığı dev pankartla Adalet Bakanı Sadullah Ergin ve Milletvekili Orhan Karasayar’ı, ‘büyükşehir projesi’nde İskenderun sınırlarının değiştirilmesi nedeniyle protesto etti.
İskenderun Belediyesi çalışanları tarafından belediyeye ait şehit Pamir Caddesi’ndeki çok katlı otoparka boydan boya asılan dev pankartla, ‘büyükşehir projesi’ kapsamında İskenderun sınırlarının değiştirilmesine tepki gösterildi. AK Parti Belediye meclis üyelerinin de merakla baktıkları pankart, herkesin dikkatini çekti.
İskenderun’a bağlı Mustafa Kemal, Gürsel ve meydan mahallelerinin Arsuz’a bağlanmasının eleştirildiği pankartta, İskenderun ve Arsuz halkına ‘memleketine sahip çık’ uyarısı yapıldı. Pankartta ayrıca Adalet Bakanı Sadullah Ergin ve Milletvekili Orhan Karasayar’a ‘siz nerenin vekilisiniz’ diye soruldu.
Pankartı gören İskenderunlular, sınırların küçültülmesine tepki gösterdi. Bunu kabul edilemez bulduklarını belirten İskenderunlular, belediye işletmesinde olan bir binaya böyle bir pankartın asılmasının da doğru olmadığını söyledi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.