KESK İskenderun Dönem Sözcüsü Coşkun Selçuk KESK üyeleriyle birlikte yaptığı açıklamada “AKP hükümeti, yıllardır uygulanan anti demokratik uygulamalar karşısında boyun eğmeyen, hakları ve talepleri için alanlara çıkanların en önünde gelen ve baskılar karşısında sesini yükselten KESK ve KESK’e bağlı sendikaların kararlı mücadelesi karşısında ne kadar büyük bir tahammülsüzlük içinde olduğunu bir kez daha göstermiştir” dedi. Sözcü Selçuk konuşmasının devamında is şu görüşlere yer verdi;
“Bugün sabah saatlerinde aralarında KESK Genel Başkanı Lami Özgen, Eğitim Sen,SES,TÜM BEL SEN,Tarım Orkam Sen MYK üyelerinin de bulunduğu sendika yöneticisi ve üyesi 58 kişi gözaltına alınmış, sözde ‘suç delilleri’ toplamak amacıyla sendikadaki odalarında arama yapılmıştır.

Hükümetin kendisi gibi düşünmeyen, haksızlıklar karşısında sesini yükseltenlere karşı gösterdiği tahammülsüzlük son dönemde öylesine artmıştır ki, AKP’nin pervasız saldırılarına karşı boyun eğmeyen, sesi yükselten herkes, her kurum ‘bertaraf’ edilmesi gereken potansiyel hedef olarak gündeme getirilmiştir. Toplu sözleşme sürecinde KESK’in tutumu ile kamu emekçileri mücadelesinin 23 Mayıs grevi ile yeni bir ivme kazanması, hükümeti fazlaca telaşlandırmıştır. Bu telaşın bir sonucu olarak, gerek kamu emekçileri içinde gerekse kamuoyunda KESK’e yönelik olumlu bakış açılarını tersine çevirmek ve sendikalarımıza yönelik üye akışının önüne geçebilmek için böylesine çirkin bir operasyon tezgahlanmıştır. KESK’i hükümetin belirlediği sınırlar içinde hapsetmeye, hizaya getirmeye çalışanlar büyük bir yanılgı içindedir. Kimlerin hangi amaçlarla KESK’in haklı mücadelesine gölge düşürmek istediği er ya da geç mutlaka ortaya çıkacaktır.

KESK bu tür saldırılara ve şaibe yaratma amaçlı operasyonlara pabuç bırakmayacak kadar köklü bir mücadele geleneğine sahiptir. Gözaltına alınan bütün yönetici ve üyelerimiz derhal serbest bırakılmalı, sendikal mücadelemize yönelik bu haksız ve pervasız saldırı, bütün sonuçları ile birlikte derhal durdurulmalıdır” diye konuştu.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.