Diyarbakır Lice ilçesinde uzaktan kumandalı mayın patlaması sonucu 2 şehit asker ve 2 yarılı
Diyarbakır’da iki ayrı bölgede teröristler tarafından yola döşenen mayının uzaktan kumanda ile patlatılması sonucu şehit olan askerler ve yaralı er ile vatandaşın isimleri belli oldu.
Saat 05.00 sıralarında da Diyarbakır-Bingöl karayolu Kayacık mevkisinde yola döşenen mayın uzaktan kumanda ile patlatılmış, patlama sırasında bölgeden geçen araç olmadığı için can kaybı yaşanmamıştı.Lice ilçesinde bulunan Garnizon Komutanlığı’ndan sabah saat 06.10’da ilçe merkezine seyir eden askeri şortlandın geçişi sırasında ise yine teröristler tarafından döşenen mayının uzaktan kumanda ile patlatılması sonucu araçta bulunan bir piyade astsubay ile piyade er şehit olurken, bir er ile bölgede bulunan bir vatandaş ise çeşitli yerlerinden yaralanmıştı. Yaralı er ve vatandaş, kaldırıldıkları Lice Devlet Hastanesi’nden Diyarbakır’daki çeşitli hastanelere sevk edildi. Saldırıda Selman Aksu ve Kadir Kayıkçı isimli askerler şehit olurken, Er Mustafa Bayram ve Mizgin Tursun adlı vatandaşın da yaralandığı bildirildi.
Saldırı sırasında takla atıp yaklaşık 25 metre sürüklenerek dereye düşen askeri araç, bölgeye gelen ekipler tarafından incelemeye alındı. Nöbetçi savcının incelemesinin ardından askeri araç dereden çıkartıldı. Çalışmalar sırasında ise çevrede geniş güvenlik önlemleri alındı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.