İskenderun’un eğitim öğretimde en çok tercih edilen Dr. Gani Bahadırlı, 75. yıl ana okulunun öğrencileri yıl sonu etkinliğinde göz doldurdu. MKÜ Mustafa Yazıcı Kültür Merkezinde düzenlenen yılsonu etkinliğine öğrenci velileri büyük katılım gösterdi. Gösterileri izlemeye İskenderun ilçe Milli Eğitim Şube Müdürü Yaşar Düzen, MHP İskenderun ilçe Başkanı İbrahim Gül , AK Parti yönetim kurulu üyesi Mehmet Kesik ve çok sayıda davetli katıldı. Saygı duruşunu takiben istiklal marşımızın okunmasıyla başlayan yıl sonu etkinliğinde DR Gani Bahadırlı 75. Yıl Anaokulu Müdürü Ayşe Ersoy öğrencilerine öğretmenlerine ve öğrenci velilerine hitaben konuşma yaparak salondaki herkesi duygulandırdı. Ersoy özetle şöyle konuştu;
“Değerli Eğitim Yöneticisi Arkadaşlarım ve Öğretmen Arkadaşlarım, Sevgili Öğrenciler, Kıymetli Veliler ve Misafirler. Okulumuzun 2011-2012 Eğitim Öğretim yılı sene sonu kapanış programına hepiniz hoş geldiniz Yaşadığımız bir yıla hiç dönüp baktınız mı, bilmiyorum. Biz öğretmenler için biraz farklıdır, bir insan ömrü gibidir. Başlangıcı doğum kadar heyecanlı, bitimi ise bir son kadar hüzün vericidir. Ancak Anka kuşu misali yeniden doğar her yıl ve bunun için beklemek, dinlenmek ve sabretmek gerekir. Yolun henüz çok başındasınız yavrularım, size bu uzun ve yorucu yollarda başarılar diliyorum. Sizleri, bu duygularla birer çiçek tohumu olarak ülkemin ve dünyanın tüm semalarına serpiyorum Düştüğünüz her yerde sevgiyi, saygıyı, kardeşliği ve barışı yeşertiniz Sizleri güzel ve yararlı işlerde görmek, bizim mutlu olmamız için yeterli olacaktır Tüm yaşamınızın değerli ailelerinizle birlikte, sağlıklı, başarılı ve mutlu geçmesini diliyor, Hepinizi ayrı ayrı öpüyoruz Sizleri çok seviyoruz ”
Yapılan konuşmaların ardından okula destek veren kişilere ve çocukların eğitiminde fedakarca çalışan öğretmenlere teşekkür belgeleri okul Müdürü Ayşe Ersoy ve Milli Eğitim Şube Müdürü Yaşar Düzen tarafından takdim edildi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.