Bölgemize ve İskenderun’a ve yıllardır inşaat sektöründe hizmet veren işadamı Ahmet Gelmen, merkezi Nevşehir’de olan İzolasyonlu Hafif Yapı Elemanları Blokbims’in Hatay bölge bayiliğini alarak bu alanda da hizmet vermeye başladı. Gelmen İnşaat düzenlediği gecede bayiliğini tanıttı. Mikado Restauratta düzenlenen yemeğe Blokbims A.Ş.Yönetim Kurulu Başkanı Musa Ertaş, Blokbims A.Ş. Yönetim Kurulu Üyesi Mustafa Ertaş, Nardüzü Belediye Başkanı Mehmet Yolcu, CHP İskenderun Belediye Meclis Üyesi Kemal Sonay, mimar, müteahhit ve mühendisler, yapı denetim firmaları ile birlikte çok sayıda davetli katıldı. Blokbims A.Ş Yönetim Kurulu Üyesi Mustafa Ertaş, konuklara bilgi ve deneyimlerini aktardı.
Ahmet Gelmen’e teşekkür
Toplantı sonunda bir açıklama yapan Blokbims Yönetim Kurulu Başkanı Musa Ertaş, şirket olarak öz kaynakları ve milli değerleri günışığına çıkarttıklarını ifade ederek, “İthal gelen ürünlerden ziyade bu öz kaynaklarımızın ön plana çıkartılarak birinci bölge olan İskenderun bölgesinde bloklarımızda manto lama yapmadan binalarınızı rahat bir şekilde yapabilme imkânı sunuyoruz. Bu doğallık arz ediyor. Nemli bölge olması nedeniyle binaya çok rahat bir şekilde nefes almasını sağlayan ürünlerimizin küf ve nem oluşturmadan çok rahat bir şekilde binalarımızı dizayn edebiliriz. Bilindiği üzere ülkemiz deprem kuşağı altındadır. Malzemelerimizde depreme karşı son derece dayanıklı elastiksel özelliğine sahip olması özelliğiyle bu bölgemizde çok rahat bir şekilde kullanabilecek bir üründür. Hem bu bölgemiz için, hem de ülkemizin bütün yerlerine en elit projelere bu ürünlerimizi satmakta hiç sıkıntı çekmiyoruz. Büyük projelerde genelde teknik ve profesyonel alım yapan heyetlerle karşı karşıya kaldığımız zaman diğer alternatif ürünlerle bizim ürünlerimizin arasındaki farklılıkları çok rahat bir şekilde analiz edip görebilme imkanına sahip oluyorlar. Diğer alternatif ürünlerle değerlendirildiği zaman kategorilerine göre bizim malzemelerimizle ve diğer malzemeler arasındaki bitiş haliyle ve metre kare maliyetlerini de hesap etmek lazım. Bitmiş haliyle bizim malzemeden yapılan bir bina ile hem kaliteli, hem de ucuzdur. Bunun en önemli tarafı tabiî ki tamamen yerli ürün olmasıdır. Bizim kendi ürünümüz kendi öz kaynaklarımız olması ile hem ucuz hem kaliteli bir ürün çıkartıyoruz. Ülke olarak bu madenin dünya rezervlerinin % 50’sine sahibiz. Gelişmiş ülkelerde bizim bu ürünlerimiz çok yaygın bir şekilde kullanılıyor. Ahmet Gelmen bu bölgede ürünlerimizi en iyi şekilde tanıtıp pazarlayacaktır. Kendisine çok teşekkür ediyorum. Bize böyle bir fırsat vererek ürünümüzün genel manada yaygınlaşması için bu kolaylığı sağlamış bulunmaktadır” diye konuştu.
Blokbims aranılan bir malzeme olmuştur
Daha sonra konuşan Blokbims Hatay Bölge Bayii Gelmen İnşaat sahibi Ahmet Gelmen; “Bizler yıllardır inşaat sektöründe faaliyet gösteriyoruz. Blokbims Hatay bölge bayisi olarak da bölgemize öz kaynaklarımızı, milli değerlerimizi günışığına çıkartarak Blokbims markasıyla üretim yapan fabrikamız konut ve sanayi yapılarında toplu konut siteleri inşaatlarında ve rezidanslarda artık aranılan bir malzeme haline gelmiştir. Bizlerde bu sektörün içinde Blokbims Hatay bölge bayiliği olarak hizmet vereceğiz. Blokbims tanıtım gecemize katılan tüm misafirlerimize katılımlarından dolayı teşekkür ederim” dedi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.