Uluslararası nakliye firmalarından Öz-Trans Uluslararası Nakliyat şirketi, 2012 yılı araç yatırım programı dahilinde tercihini Mercedes-Benz’den yana kullandı. İskenderun’un gururu Öz-Trans Uluslararası Nakliyat firması, siparişini verdiği 103 adet Actros 1844 LS çekiciyi teslim alarak filosunu güçlendirdi. 2004 yılından bu yana nakliye sektöründe hizmet gösteren Öz-Trans Uluslararası Nakliyat Şirketi tek seferde 103 adet Mercedes-Benz Actros 1844 LS aldı. Böylelikle İskenderun’da 10 adet çekici ile sektörel faaliyetlerine başlayan Öz-Trans Nakliyat, tamamı Mercedes-Benz araçtan oluşan filosundaki araç sayısını 2012’de 243 adete yükselterek, taşımacılık sektörüne verdiği hizmetlere büyük bir ivme kazandırdı. Mercedes-Benz Türk bayii Hatay Has Otomotiv tarafından Öz-Trans Nakliyat’a satışı yapılan çekiciler, düzenlenen tören ile teslim edildi. Araç teslim törenine Öz-Trans Uluslararası Nakliyat firma ortakları Yusuf Dönmez, Sadullah Özkan, Mehmet Özkan ile firma yetkilileri Mehmet Dönmez ile Osman Dönmez katıldı. Törende Hatay Has Otomotiv Genel Müdürü Yorgaki Kayuka, Genel Satış Müdürü Özgür Çayırlı ile Mercedes-Benz Türk A.Ş.’den Kamyon Filo Satış Müdürü Alper Kurt, Kamyon Büyük Müşteri Danışmanı Efe Tunalıoğlu, Mercedes-Benz Finansman Türk A.Ş.’den Kamyon ve Hafif Ticari Araç Satış Müdürü Kıvanç Sanrı ve Satış Danışmanı Emrah Yalıngök da hazır bulundu. Öz-Trans Uluslararası Nakliyat ortaklarından Yusuf Dönmez, Akdeniz, İç Anadolu, Ege, Doğu Anadolu, Güneydoğu Anadolu bölgelerinin tamamında faaliyetlerini sürdürdüklerini söyledi. Dönmez, “Karayolu yük taşımacılığı, ağır yük taşımacılığı ve lojistik alanındaki çalışmalarımızda Mercedes-Benz kamyonlarını tercih etmemizde özellikle Mercedes-Benz araçlarının düşük yakıt tüketimi ve yaygın servis ağı etkili oldu. Öz-Trans Nakliyat olarak Mercedes-Benz’e güveniyoruz ve yatırımlarımızı bu markaya yapıyoruz” dedi.

Öz-Trans Uluslararası Nakliyat ortaklarından Sadullah Özkan da, yaptığı değerlendirmesinde, kuruluşundan bu yana hep müşteri memnuniyetini ele alarak istikrarlı bir şekilde büyümeyi ve gelişmeyi hedeflediklerini belirterek, “Uzman kadromuz, ileri teknoloji ve doğaya özen gösteren filomuzla hizmet veriyoruz. Müşterilerimize güvenilir, üstün kaliteli ve artı değeri olan hizmetler vermeye, rekabet güçlerini artırmaya, sosyal ve fiziksel çevreyi özenle korumaya, çalışanlarımızın gurur duyduğu bir şirket olmayı kendimize ilke edindik” diye konuştu.NAKLİYE DEVİ ÖZ-TRANS

Öz-Trans, nakliye sektöründeki uzun yıllara dayanan bilgi ve geçmişini kurumsallaştırıp taşımacılık alanına farklı bir soluk getirerek, özellikle dökme kuru yük taşımacılığında bölgenin liderliğine soyunmuş olup, geniş filosuyla taşımacılık hizmetine devam ediyor. İlkeli taşımacılık anlayışı ile, müşteri memnuniyetini üst düzeyde tutma çabaları bugün Öz-Trans’ı bulunduğu başarı seviyesine ulaştırdı.

8 YILDA ÇOK YOL KATETTİ

2004 yılında 10 adet çekici ile yurtiçi nakliye sektöründe faaliyet göstermeye başlayan Öz-Trans Uluslararası Nakliyat, kuruluşundan itibaren sektördeki gelişmelere paralel olarak yapılan yatırım ve faaliyetlerine bilgi ve tecrübelerini de katarak hedeflerine emin adımlarla ulaştı. 2008 yılından itibaren Mercedes-Benz firması ile çalışmaya başlayarak bütün araçlarını Mercedes-Benz olarak değiştirdi. Kriz ortamlarının olduğu 2008-2010 dönemlerinde dahi ilkeli ve prensipli duruşunu değiştirmeyerek, krizi fırsata çevirdi. Yatırımlarını ve hedeflerini her geçen yıl büyüterek 2011 yılı sonunda 140 Mercedes-Benz çekici ile bölgenin en büyük filosuna sahip oldu. 2011 yılında yapmış olduğu yatırımların ardından hedeflediği büyüklüğü yakalamış, şimdi ise 25 milyon TL yatırım yaparak 103

Mercedes-Benz çekici ve çekici römorkları ile filosuna güç katmıştır. 2012 yılında yapmış olduğu yatırımlarla yüzde 80’in üzerinde büyüme sağlayarak 140 olan araç sayısını 250’ye çıkarmıştır. Yapmış olduğu yatırımların ardından artan araç sayısına paralel olarak 300 olan personel sayısını 450’ye çıkarmayı hedeflemektedir. Öz-Trans yaptığı yatırımlarla hem istihdama hem de ülke ve bölge ekonomisine önemli katkılar sağlamaktadır. Firma önümüzdeki yıllarda da yatırımlarına ara vermeden devam ederek, sektörde lider konuma gelebilmek için tüm imkanlarını seferber etmiş durumda.                                                                                                                 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.