Arsuz Belediye Başkanı Nazım Culha, Okan Pirinç’in cenaze törenine katıldı

“İçimiz yanıyor”

Arsuz Belediye Başkanı Nazım Culha, Şanlıurfa’nın Suruç ilçesine, Kobani’nin yeniden inşa çalışmalarına destek vermek için otobüslerle gelen Sosyalist Gençlik Dernekleri Federasyonu(SGDF) üyesi gençlere yönelik düzenlenen bombalı saldırıda hayatını kaybeden Hataylı Okan Pirinç’in cenaze törenine katıldı. Samandağ – Antakya yolu üzeri Hancağız Mahallesi’ndeki baba ocağından alınarak Hancağız Mezarlığı’na kaldırılan Pirinç’in cenaze töreninde gözyaşları sel olurken, teröre de büyük bir öfke vardı. Hataylıların tek vücut olarak teröre, şiddete, silaha karşı omuz omuza dimdik durduğu cenaze töreninde gencecik fidanların amaçlarına gölge düşürmek isteyenlere hiç bir zaman izin verilmeyeceği mesajı da verildi.
IMG-20150721-WA0032 IMG-20150721-WA0033-- IMG-20150721-WA0041-- IMG-20150721-WA0046-- IMG-20150721-WA0050--“Ateş Türkiye’yi yaktı”
Cenaze töreni sonrası yaptığı açıklamada Amara Kültür Merkezi önündeki hain saldırının yürekleri yaktığını söyleyen Arsuz Belediye Başkanı Nazım Culha, “Gençler isterse, düşler gelecek olur; Yeter ki hayal etsinler… Okan Pirinç de düşlerini gerçekleştirme yolunda ilerlerken Urfa Suruç’taki hain patlamada can veren 32 gencecik fidandan biri. Hataylı bir evladımızı daha sonsuzluğa uğurlarken içimiz yanıyor. 32 gencecik evladımızı kaybetmenin tarifsiz acısı içerisindeyim…Terörü ve onu besleyenleri lanetliyorum. Okan’ımıza ve patlamada vefat eden gencecik 32 fidanımıza Allah’tan rahmet, ailelerine, arkadaşlarına ve sevenlerine sabır ve başsağlığı diliyorum. Ateş sadece Hatay’a değil, tüm Türkiye’ye düştü. Türkiye’nin başı sağolsun” ifadelerine yer verdi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.