İskenderun Belediyesi Kadın Kültür Sanat ve Eğitim Merkezi 2. Şubesine bina müjdesi

İskenderun Belediyesi Kadın Kültür Sanat ve Eğitim Merkezi ikinci şubesi, düzenlenen törenle hizmete açıldı.

Törende konuşan Belediye Başkanı Dr.Yusuf H.Civelek, İkinci Kadın Kültür Sanat ve kalebet Eğitim Merkezi 2. Şubesi’nin, önümüzdeki yıl belediyenin arsası üzerinde yapılacak donanımlı ve konforlu binayla kendi yerine kavuşacağının müjdesini verdi.

Belediye Başkanı Dr.Yusuf H.Civelek, “Kadın Kültür Merkezlerimizin bu ikincisi, bundan sonra 3, 4 ve 5 olacaktır. Şimdiki bu Kadın Kültür Merkezi Şubemizin yeri mütevazi ama önemli olan özüdür. Buranın yerini bir yıllığına kiraladık bir yıl sonra tahmin ediyorum, Kapalıspor Salonu karşısında yol kenarında bir  arsamız var, projemiz tamam, önümüzdeki yıl oraya bina yapacağız. Daha konforlu donanımlı binamıza taşıyacağız. Her şey kadınlarımız için. Belediye olarak hizmetinizdeyiz. Hayırlı uğurlu olsun. Her şey İskenderun için” dedi.

 

‘Kadın Kültür Evleri kadınlarımıza hakları için yarar sağlayacak’

Halkın yoğun ilgi gösterdiği açılış töreninde konuşan Belediye Başkanı Dr.Yusuf H.Civelek, hedefe yaklaştığı için çok heyecanlı ve mutlu olduğunu söyledi.

Toplumumuzun kalkınması, İskenderun’un çağdaşlaşması, Atatürk’ün bize bıraktığı mirasın hepimiz tarafından korunması amacıyla Kadın Kültür Sanat ve Eğitim Merkezi açıldığını ve sayının arttırıldığını belirten Belediye Başkanı Dr.Yusuf H.Civelek, şöyle konuştu: “Dünya insanlar içindir. Her şey insan içindir. İnsanı da iki unsur oluşturur bir kadın bir erkek. Özgürlük ve eşitlik, buna itirazı olan var mı yok. O zaman kimse kimseden üstün değildir. Dolayısıyla kadın erkek eşittir. Bu eşitliği sağlamanın yolu hak verilmez alınır. Kadınlarımız kendi haklarına sahip çıkmayı öğrenmelidir. Bu konuda Kadın Kültür Evleri mutlaka büyük fayda sağlayacaktır.”

 

‘Artık güç para değil, bilgidir’

Eğitimin önemine vurgu yaptığı konuşmasında, artık gücün bilgi olduğunun altını çizen Belediye Başkanı Dr.Yusuf H. Civelek, “Kadın Kültür evlerinde kadınlarımız okuma yazmadan bilgisayara kadar her türlü eğitimi alacaklar. Sosyal hayata entegre olacaklar ve akıllı, daha zeki ve küreselleşmiş dünyada başka ülkelerin çocuklarıyla rekabet edebilecek çocuklar ve gençler yetiştirebilecektir. Kadını cahil olan bir  toplum, bu küresel dünyada gelişmiş ülkelerin kölesi olmaktan kurtulamaz..”

Konuklara, “Çocuklarınızın bir başka gelişmiş ülkenin kölesi olmasını ister misiniz?” diye soran ve “Hayır” cevabı alması üzerine konuşmasına devam eden Belediye Başkanı Dr.Yusuf H.Civelek, “Onları el bebek gül bebek yetiştirmekle olmuyor. İyi eğitim vermek gerekiyor. Fransız, Alman ve Amerikalıların çocuğunun aldığı eğitim bizimkiyle farklı olursa, onlar bizden daha bilgi çağına entegre yetişirse bizim çocukların onlarla boy ölçüşmesi mümkün değil. Arıtık güç para değil bilgidir. Bilgisi olan ülkeler efendidir” dedi.

Sakarya Mahallesi 270/4 sokak No:14 adresinde (Kapalı Spor Salonu civarı) düzenlenen törende, İskenderun Belediyesi Kadın Kültür Sanat ve Eğitim Merkezi ikinci Şubesi’nin kurdelesini Belediye Başkanı Dr.Yusuf H.Civelek ve eşi Dr.Ümran Civelek birlikte kesti.

Başkan, Kadın Kültür Merkezi’ne emeği geçen eşi Dr.Ümran Civelek ve tüm gönüllü kadınlara teşekkür etti. Kursiyer kadınlar da Başkan’ın eşine çiçek verdi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.