29 Ekim Cumhuriyet Bayramı etkinlikleri kapsamında her yıl Cumhuriyet Balosu düzenleyen İskenderun Şehir Kulübü, yine muhteşem bir etkinliğe imza attı. İş ve siyaset dünyasını bir araya getiren Cumhuriyet Balosu İskenderun Anemon Otel’de gerçekleşti. Cumhuriyet Balosu’nda sahne alan Ünlü Rock Sanatçısı Haluk Leventise söylediği şarkılar ile büyük beğeni topladı ve esprili konuşmaları ile davetlileri güldü geçirdi.

“Gün Birlik Olma Günüdür”
Programa katılan davetliler İskenderun Şehir Kulübü üyeleri tarafından kapıda karşılandılar. Kamuoyunda uzun süre konuşulacak olan Cumhuriyet Balosu’nun açılış konuşmasını yapan İskenderun Şehir Kulübü Başkanı Semir Yıldız, cumhuriyetin değerlerine sahip çıkılması gerektiğine dikkat çekip “gün bir olma birlik olma günüdür” dedi.
IMG_1877 IMG_1910 IMG_1943 IMG_1945 IMG_1946 IMG_1950 IMG_1953 IMG_1957 IMG_1960 IMG_1967 IMG_1970 IMG_1971 IMG_1975 IMG_1981 IMG_1990“Tek Yol Cumhuriyetten Geçer”
Toplumu umutsuzluğa sevk edecek olaylar zincirinden kurtulmanın tek yolunun Cumhuriyetten geçtiğine vurgu yapan Semir Yıldız, “öncelikle ülkemiz üzerinde oynanan oyunların, yaşatılan acıların bizleri bu geceyi yapıp yapmama konusunda ikileme düşürdüğünüzü bilmenizi isterim. Ama gün bir olma birlik olma günüdür. Gün aydınlandığımız gündür. Gün millet olarak onurlandığımız gün. Gün Cumhuriyet güneşinin herkese yetebileceğinin, her bireyi eşit şekilde ısıtabileceğini anlamamız gereken gün. Gün sevgiden, haktan, adaletten, eşitlikten bahsetme günüdür. Asıl bugün ‘Cumhuriyet’ diye haykırma günüdür. Toplumu umutsuzluğa sevk edecek olaylar zincirinden çıkmanın yolu inanın Cumhuriyete ve değerlerine sahip çıkmaktan geçer. Hepimiz bireysel ve kitlesel olarak sorumluluklarımızı tekrar gözden geçireceğimiz günler yaşıyoruz. Herkes ülkemizin bu zor günlerinde zorluk bilincinde hareket etmeli ve yaşanan süreci iyi okumalıdır. Kurulduğumuz günden bu yana hiçbir siyasi çizginin tarafı olmayacağımızı defalarca deklare ettik. İskenderun Şehir Kulübü’nün çizgisi Atatürk’ün bizlere emanet ettiği ilim ve ahlakın, hak ve adaletin iktidarı olan Cumhuriyet ve Cumhuriyetin değerleridir. İşgal altındaki bir ülkeyi çağdaş, demokratik ülke haline getiren irade ve devrimlerine sahip çıkma konusunda kararlılığımız tamdır. Bu irade bizlerde olduğu sürece içimizde ki vatan, toprak, bayrak sevgisini almaya kimsenin gücü yetmez. Acıdan beslenen bir takım zalimler, bir takım cumhuriyet düşmanları Atatürk’ü ve milli mücadeleyi unutturmaya çalışıyorlar. Ama bilmezler ki nafile bir çabanın içerisindeler. Her ne kadar cumhuriyet sevdalılarını azaltmaya çalışsalar da yürekçe büyüklüklerinin farkında değiller. Ve şimdi umut dolu sesimizi yükseltme zamanıdır” dedi.
“Türkiye Cumhuriyeti Sonsuza Kadar Yaşayacaktır”
Yıldız, konuşmalarını Mustafa Kemal Atatürk’ün bu sözleriyle sonlandırdı; “Cumhuriyetin temeli laik bir dünya görüşüne dayalı olduğu hiçbir zaman unutulmamalıdır. Ve bu gerçek gözden kaçmamalıdır. Zira Türk halkı teokratik yönetimden çok acı çekmiştir. Geri kalışının nedenleri arasında bunun önemli bir payı vardır. Son olarak benim naçiz vücudum elbet bir gün toprak olacaktır. Fakat Türkiye Cumhuriyeti sonsuza kadar yaşayacaktır.” Sona eren konuşmanın ardından 10. Yıl Marşını her bir ağızdan söyleyen İskenderun Şehir Kulübü üyeleri, ellerinde ki Türk bayrakları ve coşkularıyla cumhuriyetin neferleri olduklarını gösterdiler.
Haluk Levent’ten Muhteşem Konser
Alkışlarla sahneye davet edilen Ünlü Rock Sanatçısı Haluk Levent ise, söylediği birbirinden güzel şarkılarla büyük beğeni topladı. Salonda dolaşarak davetliler ile sohbet eden Haluk Levent, esprili konuşmalarıyla güldü geçirdi. Bir ara bir davetliyi masadan kaldıran Levent, davetli ile kafa sallayarak rock yaptı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.