Yanılmıyorsam yarın İskenderun Spor için kapsamlı bir toplantı yapılacak. İskenderun Spor’un geleceğini belirleyecek olan toplantının ben geniş katılımlı olmasını bekliyorum. İskenderun Belediye Başkanı Yusuf Civelek’inde bu toplantıya katılacağını tahmin ediyorum. Kulüp Başkanı Sedat Uysal ve yönetim kurulu üyeleri söylenecek her şeyi söylediler, yazılı olarak gerektiği kadar açıklama yaptılar. Bundan sonrası için top İskenderun’da ve İskenderun yaşayanındandır. Duyarlı davranıp daha ilk anda elini cebine atan bazı sivil toplum kuruluşlarımız, siyasilerimiz ve iş adamlarımız olmuştur. Ancak sadece bu yardımlarla işin dönmeyeceği açıktır, şirketleşme, sürekli bir gelir ve tesisleşme işin özüdür. İskenderun Spor Kulübü başarılı bir şirket gibi düşünülmeli ve kalıcı bir yapıyla, sürekli kendine gelir üreten bir yapıya kavuşturulmalıdır.
Yarın ki toplantından “bir elin nesi var, iki elin sesi var” misali mutlaka sonuç çıkmalı ve çıkan sonuç birlik, beraberlik ve İskenderun spor’un kurtuluşu olmalıdır. Olağanüstü kongre gerekiyorsa bu karar alınmalı, odlukça güçlü bir yönetimle, bütün bir İskenderun kentinin temsili düşünülerek iş bilen, elini cebine atan, kulübü şirketleşme taşıyan ve kar eden şirketler i yöneten tarafından yönetilen bir İskenderun Spor Kulübü tesis edilmelidir. Beraberlik karşılıklı sevgi ve saygının hakim kılındığı ortamlarda başarı kendiliğinden gelir. Vakit kalmamış, sezon başlamasına çok az bir süre kalmıştır. Dolayısıyla kollar sıvanmalı ve eller çabuk tutulmalıdır.
Bugün köşe yazımı noktalamadan mübarek ramazan ayında da değinmek istiyorum. Mübarek ay bu akşam kılacağımız ilk teravih namazıyla başlıyor. Yine bu akşam sahura kalkacağız ve kısmetse yarın ilk iftarımızı edeceğiz. Allah tutulan oruçları ve yapılan ibadetleri kabul etsin. Bu ay aynı zamanda bereket ve hayır ayıdır. Dar gelirlileri gözetip, onlara gıda yardımında bulunalım ve mümkünse onları iftar sofralarımızda konuk edelim. Bir de iftar sofralarında gösteriş ve israftan kaçınalım. Göz değil karın doyuracak nimetlerle sofralarımızı donatıp, hep birlikte iftar edelim. Bu vesileyle İslam Alemi’nin mübarek ramazanını tebrik eder, bereket ve hayır ayının, herkese sağlık, huzur, başarı ve hayır getirmesini dilerim.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.