Mehmet Şahin Kılıç’ın kuruculuğuyla geçen yıl mesleki eğitime “Merhaba” diyen Sinerji Mesleki Eğitim Kurumu, adı gibi sinerji yaratmaya başladı. Kuruma büyük emek veren Mehmet Şahin Kılıç, yörenin, bölgenin ve ülkenin ihtiyaçlarını çok iyi bilen ve geleceği gören bir kimlik. İş dünyasının, pratiğin ve uygulamanın direk içinde. Nereye hangi eleman lazım, sektörlerin ara eleman ihtiyacı neler bunları çok iyi gözlüyor ve tespit ediyor. Başarılı kimlik Kılıç aynı zamanda Hatay Mesleki Eğitimi Geliştirme Derneği (HAMED) Başkan Yardımcısı. M. Şahin Kılıç 1988 yılında Gümrük Müşavir yardımcısı olarak başladığı mesleğini gümrük müşaviri olarak sürdürür olmuştur. Hatay Gümrük Müşavirleri Derneği’nde Başkan Yardımcısı olarak da hizmet veren Kılıç, bilgili ve belgeli eleman yetiştirilmesi konusunda bölgeye önemli katkı sunmuş, adeta hem işsizlere hem de bölgeye ışık olmuştur.
M. Şahin Kılıç, genç, dinamik ve bilgi yüklü haliyle daha pek çok dalda ve branşta hizmet verebilecek bir portre olarak göze çarpıyor. Bilgi, tecrübe ve geleceği gören öngörüleriyle kurumuyla birlikte hemen herkese yararlı olan Kılıç, gerçek manada tek başına sinerji yaratmayı başarmış görünüyor. Kurucusu olduğu kurumun günümüzde geçerli olan meslek dalları olan lojistik, sekreterlik, Bilgisayar Grafik Tasarım, Adli Takip Elemanı gibi meslek kurslarına yönelmesinde de lokomotif olan Şahin Kılıç, Denizciler’de gerçekleştirilen Sinerji Mesleki Eğitim Gecesi’nde “Sinerji Ltd. Şti. firmasının eğitim alt kolunda faaliyet gösteren Sinerji Mesleki Eğitim Kursu 10 mart 2011 tarihinde eğitim faaliyetlerine başlamıştır. Hatay Gümrük Müşavirleri derneği ile işbirliği içerisinde Türkiye’de ilk defa Lojistik Elemanı kursunu açmış ve 90 kursiyer mezun etmiştir. Aynı şekilde AB tarafından desteklenen ve Çalışma ve İş Kurumu Hatay İl müdürlüğünce finanse edilen sırasıyla Lojistik Elemanı, Adli Takip Elemanı, Hasta ve Yaşlı Refakatçisi kurslarından 233 kişi mezun olmuş, bunlardan 50 tanesi istihdama kazandırılmıştır” diyerek bir yıllık kurum çalışmasının bir nevi özetini sunmuştur.

On parmağında on marifet olan M. Şahin Kılıç’ı ben önümüzdeki aylarda ve yıllarda çok daha başarılı konumlarda göreceğime inanıyorum. Kılıç, yarattığı sinerji ile mutlaka kabından taşacak ve başarılarına yeni başarı halkaları ekleyecektir. Başarısını alkışladığım Şahin Kılıç’a ve kurumuna ben kendi adıma güveniyor ve kendisine daha nice başarılı ve sağlıklı günler diliyorum.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.