İskenderun Merkez Cami ve Camilerini Yaptırma Yaşatma ve Güzelleştirme Derneği Başkanı Ali Uysal, “Ankara’da Kocatepe neyse, Edirne’de Selimiye neyse, İstanbul’da Sultanahmet neyse, İskenderun’da aynısı olacak” dedi ve ekledi;

MERKEZ CAMİ GÜN SAYIYOR!

ali uysalİskenderun Merkez Cami ve Camilerini Yaptırma Yaşatma ve Güzelleştirme Derneği Başkanı Ali Uysal ile İskenderun Belediye Başkanı Seyfi Dingil, UFV Mimarlık Mühendislik Müşavirlik İnşaat Limited Şirketi, İskenderun İlçe Müftüsü Mehmet Taştan, İskenderun’da 2481 ada 6 parselde bulunan (Adliye Binası yanı) taşınmazın üzerine yapımı planlanan merkez cami yapımı proje çalışmaları için Uysal Grup’ta bir araya gelerek, Merkez Cami Kompleksi’nin ilk startını verdiler. İskenderun Belediye Başkanı Seyfi Dingil, yakında merkez cami inşaatına başlanacağını belirterek, ”İskenderun şehir merkezinde yaşanan trafik yoğunluğundan dolayı artık halkımızın yeni camilere ihtiyacı olduğunu tespit ettik. Üzerinde hassasiyet ve önemle durduğumuz yeni cami projemiz ile şehrimize ayrı bir güzellik katmak istiyoruz” dedi.

‘BÜYÜK BİR ESER OLACAK’
İskenderun Merkez Cami ve Camilerini Yaptırma Yaşatma ve Güzelleştirme Derneği Başkanı Ali Uysal ise, kente merkez bir caminin gerekli olduğunu dile getirerek, “İlçemizde büyük bir cami yaptıracağımız için özgün bir proje olmasını istedik. İçinde sadece camii değil, taziye evi, otopark, Kur’an Kursu, konferans salonu olan ve içinde 5000 kişinin aynı anda ibadet edeceği bir eser ortaya çıksın istedik. İnşallah İskenderun’un güzelliğine yakışır, göz kamaştıran bir merkez camiyi halkımıza kazandıracağız. Ankara’da Kocatepe neyse, Edirne’de Selimiye neyse, İstanbul’da Sultanahmet neyse, İskenderun’da aynısı olacak. Emeği geçen herkesi teşekkür ediyorum” diye konuştu.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.